De temperatuur op 25 april 1864 lag rond de 14,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
29 november » In Colorado brengen vrijwilligers onder leiding van kolonel John Chivington ten minste 400 Cheyenne en Arapahoe Indianen om bij Sand Creek, waar ze met toestemming een kamp hadden opgeslagen.
4 december » Roemenië neemt een wet aan die joden uitsluit van juridische functies.
Trouwdag 4 juni 1885
De temperatuur op 4 juni 1885 lag rond de 21,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
Dag van overlijden 13 september 1943
De temperatuur op 13 september 1943 lag tussen 17,1 °C en 26,0 °C en was gemiddeld 20,5 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 5,8 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Britse troepen veroveren Tripoli op de asmogendheden.
19 april » Het twintigste jodentransport vanuit de Dossinkazerne te Mechelen richting Auschwitz wordt op de spoorlijn Mechelen-Leuven (tussen Boortmeerbeek en Haacht) tegengehouden door drie jonge verzetslieden waardoor een aantal van de gedeporteerden kon ontsnappen. Nergens in Europa werd er tijdens de Tweede Wereldoorlog een dergelijke bevrijdingsactie uitgevoerd.
9 juli » Amerikaanse, Canadese en Britse troepen voeren een invasie uit op het Italiaanse eiland Sicilië.
3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
12 september » Naar eerst in 'huisarrest' gezeten te hebben wordt Benito Mussolini bevrijdt door de Duitsers, onder leiding van Otto Skorzeny.
4 december » Het Joegoslavische Verzet vormt een voorlopige regering.
Dag van begraven 18 september 1943
De temperatuur op 18 september 1943 lag tussen 13,4 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
5 april » Bij een geallieerd bombardement vallen in Mortsel meer dan 900 doden en 1300 gewonden bij de burgerbevolking. De aanval was gericht tegen de ERLA-fabriek maar de bommen vallen meer dan een kilometer daarvandaan.
3 mei » Officiële oprichtingsdatum van de honkbaltak van de Rotterdamse sportvereniging Neptunus.
17 juli » De geallieerde bombardementen op Amsterdam-Noord. Ze waren gericht op de Fokker vliegtuigfabrieken in Amsterdam-Noord. Geen enkele bom raakte de fabriek, wel de huizen in de omgeving.
9 november » Het onafhankelijkheidsfront brengt een verzetseditie van het dagblad Le Soir.
29 november » Partizanen proclameren hun eigen regering in bevrijd Joegoslavisch gebied: 'de raad van nationale bevrijding'.
13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans van Ekelenburg, "Stamboom Van Ekelenburg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-ekelenburg/I4638.php : benaderd 20 oktober 2026), "Jannigje van der Schoor (1864-1943)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.