De temperatuur op 3 oktober 1952 lag tussen 3,7 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,0 uur zonneschijn (35%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
21 maart » Op de Waalsdorpervlakte wordt het doodvonnis van twee oorlogsmisdadigers, de Nederlander Andries Pieters en de Duitser Artur Albrecht, door een executiepeloton voltrokken.
4 juni » Juan Perón wordt voor de tweede keer president van Argentinië.
21 juni » In het Mathematisch Centrum Amsterdam wordt de ARRA I, de eerste in Nederland gebouwde computer, in gebruik genomen.
23 september » Richard Nixon houdt zijn "Checkers"-toespraak (genoemd naar zijn cockerspaniël Checkers)
20 oktober » De Britten roepen in Kenia noodtoestand uit. De Mau Mau-opstand begint.
5 december » De eerste keer dat Sinterklaas op de Nederlandse televisie wordt ontvangen. Presentatrice is Mies Bouwman die deze taak vervult tot 1973.
Dag van overlijden 29 juni 2000
De temperatuur op 29 juni 2000 lag tussen 8,3 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 9,0 uur zonneschijn (54%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
30 juni » Op het Roskilde Festival in Kopenhagen worden negen mensen doodgedrukt tijdens een optreden van de Amerikaanse popgroep Pearl Jam.
1 juli » Ingebruikname van de Sontbrug, vaste verbinding tussen Denemarken en Zweden.
25 juli » Een vliegtuigongeluk in een voorstad van Parijs met een Concorde kost 113 mensenlevens. De ramp leidde uiteindelijk tot de beëindiging van het Concorde-programma in 2003.
16 september » Marcel Wouda zwemt een Nederlands record op de 100 meter schoolslag.
17 september » Zwemmer Pieter van den Hoogenband scherpt bij de Olympische Spelen in Sydney het wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.45,35. De mondiale toptijd was met 1.45,51 in handen van Ian Thorpe.
19 september » Pieter van den Hoogenband scherpt bij de Olympische Spelen in Sydney het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 47,84. De Nederlander doet dat in de halve finales. Het oude record (48,18) stond sinds drie dagen op naam van de Australische zwemmer Michael Klim.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Luc Van Eeghem, "Stamboom Van Eeghem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-eeghem/I1744.php : benaderd 19 januari 2026), "Marie-Josephe van Eeghem (1952-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.