De temperatuur op 17 januari 1912 lag tussen -9,2 °C en -2,5 °C en was gemiddeld -5,6 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
6 januari » New Mexico ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 47ste staat.
7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
15 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Warta Poznań.
Dag van overlijden 30 januari 1912
De temperatuur op 30 januari 1912 lag tussen -2,7 °C en 1,0 °C en was gemiddeld -0,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
26 mei » De Duitse voetbalbond verbiedt schoolvoetbal en de aanwezigheid van vrouwelijk publiek bij voetbalwedstrijden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Teunis (Ton) van Eeden, "Stamboom Van Eeden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-eeden/I425.php : benaderd 24 februari 2026), "Antonia van Eeden (1912-1912)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.