De temperatuur op 15 november 1886 lag rond de 6,8 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
Trouwdag 1 maart 1917
De temperatuur op 1 maart 1917 lag tussen -1,2 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 6,7 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
13 mei » Bisschopswijding van Eugenio Pacelli, nuntius in Beieren, te Rome door Paus Benedictus XV.
15 mei » Troonsafstand van Nicolaas II van Rusland namens hem en zijn zoon Aleksej.
7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
Dag van overlijden 16 september 1964
De temperatuur op 16 september 1964 lag tussen 13,0 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 6,0 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
5 januari » Ontmoeting tussen Paus Paulus VI en patriarch Athenagoras I van Constantinopel in Jeruzalem. Het is de eerste ontmoeting tussen de leiders van de rooms-katholieke en Orthodoxe Kerk sinds 1439.
5 juni » The Beatles geven het eerste van twee concerten in het Noord-Hollandse Blokker.
24 juni » AVRO-talentenjacht Nieuwe oogst met het debuut van komiek André van Duin.
2 augustus » Rassenrel in Jersey City, New Jersey.
16 augustus » Bisschopswijding van de Nederlander Paul Verschuren, bisschop-coadjutor van Helsinki (Finland).
17 september » De Belgische organisatie Oxfam wordt opgericht.
Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stoel.
Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stoel (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Van Dijk is opgesteld door wijlen Jan van Dijk (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: wijlen Jan van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dijk/I5896.php : benaderd 31 december 2025), "Berend Jan Stoel (1886-1964)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.