Stamboom Van der Wijk » Jan Hazewinkel (± 1610-< 1667)

Persoonlijke gegevens Jan Hazewinkel 

  • Hij is geboren rond 1610 in Eesveen.
  • Beroep: Bakker.
  • Hij is overleden voor 1667.
  • Een kind van Jan Hazewinkel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 september 2008.

Gezin van Jan Hazewinkel

Hij is getrouwd met Eva Cornelis.

Zij zijn getrouwd te Zuidbroek.

Ze zijn in de kerk getrouwd rond 1635.


Kind(eren):

  1. Teetjen  1642-????


Notities over Jan Hazewinkel

Werd burger van Groningen in januari 1639, komende van 'Esens' in de provincie Drente (=Eese bij Steenwijk?).

In dat zelfde jaar werd hij lid van de koekbakkersgilde en een hoveling in 1641. (Het bestuur van de gilde bestond uit een olderman en twee hovelingen).

Vx 28 dec 1654 Tallie Nannes wed. v. Aijelcke Ubbens verkoopt aan Jan Hazewinkel en Ewe veen in Muntendam.

Vx 5 jan. 1657 Jan Hazewinkel en Ewe zijn 100 daalder schuldig aan Jemme Emmen, Harmen Hemmes, Pieter Cornelis voormond en voogden over de twee kinderen van wijlen Ilke Emmes, genaamt Emme en Ilke.

Vx9 28 mrt 1660 Jan Jans Hazewinkel en Eeuwke verkopen aan Peter Cornelis en Meije de erfenis van haar ouders Cornelis Menses en Tamme, met Weije Wapkes

Vx 28 mei 1667 Eva Cornelis wed. van Jan Jans Hazewikel verkoopt aan haar beide zonen haar huis te Muntendam met het backersgereedschap.

Vx Jan Hazewinkel die jonge en Antie zijn huisvrouw en Cornelis Hazewinkel zijn broer zijn 350 gld schuldig aan Eva Cornelis wed. v. J.J. Hasewinkel Het is mogelijk dat de naam Hazewinkel afkomstig is van de rivier de Haase in Noord-Duitsland.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Hazewinkel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Hazewinkel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Hazewinkel

Jan Hazewinkel
± 1610-< 1667

± 1635

Eva Cornelis
± 1609-????

Teetjen
1642-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Jan Hazewinkel



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Hazewinkel


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. en H. van der Wijk, "Stamboom Van der Wijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-wijk/I671.php : benaderd 20 januari 2026), "Jan Hazewinkel (± 1610-< 1667)".