Stamboom Van der Werff » Arnoud (Arnold Arend I ) (Arnoud (Arnold, Arend I )) van Heusden (< 1130-< 1217)

Persoonlijke gegevens Arnoud (Arnold Arend I ) (Arnoud (Arnold, Arend I )) van Heusden 

  • Roepnaam Arnoud (Arnold, Arend I ).
  • Hij is geboren voor 1130.
  • Hij is overleden voor 18 mei 1217.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 september 2022.

Gezin van Arnoud (Arnold Arend I ) (Arnoud (Arnold, Arend I )) van Heusden

Hij is getrouwd met Justina.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Jan van Heusden  ± 1160-± 1217 


Notities over Arnoud (Arnold Arend I ) (Arnoud (Arnold, Arend I )) van Heusden

zie kwartierstaat Kuiken (Kees Kuiken)
https://www.prosopo.nl/addenda/Kwartierstaten%20Kuiken.pdf

zie De Nederlandse Leeuw 84 (1967) nr. 11

Vermeld in een (verdacht) document van 1173 als getuige en postuum in de oorkonde van ca. 1200

https://www.wikitree.com/wiki/Van_Heusden-10

Arnold van Heusden komt voor het eerst voor in een oorkonde in 1173. In deze oorkonde staat de schenking aan het klooster (klooster) in Postel door Dirk van Herlaer vermeld. De geschenken vonden plaats tussen 1138-1179. In deze oorkonde worden als getuigen vermeld Hendrick van Breda (vermeld in oorkonden 1160-1187), Dirck van Altena (vermeld in oorkonden 1143-1173), Gerard van Boxtel en zijn broer Willem (vermeld 1166), ' Arnold van Heusden en Herbert van Heeze (vermeld 1146-1173).

Volgens het belangrijkste werk over deze familie is de naam van zijn moeder Justine, maar haar afkomst is niet bekend. Ze zou een dochter van Arnold van Rode kunnen zijn. Sommigen schrijven Justine van Heeze-Millen (ca. 1132-1200) toe.

In een oorkonde van het klooster van Bern uit 1200 verklaart Arnolds zoon Jan van Heusden (oorkondt) dat hij, met toestemming van zijn zonen heer Arnoldus en Johannes, ter ere van hem, zijn vrouw Aleydis en zijn ouders Arnoldus en Justina en zijn voorgangers, geschenk aan het klooster van Berna, het voorrecht om tolvrij door zijn grondgebied te varen of te reizen. Om te kunnen kopen en verkopen en vrij te zijn van eventuele belastingvorderingen en dat hij dit voorrecht aanbiedt in het klooster op het Maria-Altaar.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arnoud (Arnold Arend I ) (Arnoud (Arnold, Arend I )) van Heusden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Arnoud (Arnold Arend I ) van Heusden

Arnoud (Arnold Arend I ) van Heusden
< 1130-< 1217


Justina
????-< 1217

Jan van Heusden
± 1160-± 1217

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Heusden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans van der Werff, "Stamboom Van der Werff", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-werff/I26653.php : benaderd 20 januari 2026), "Arnoud (Arnold Arend I ) (Arnoud (Arnold, Arend I )) van Heusden (< 1130-< 1217)".