Stamboom Van der Werf » Steven Verlare (± 1810-1898)

Persoonlijke gegevens Steven Verlare 


Gezin van Steven Verlare

Hij is getrouwd met Stoffelina de Jager.

Zij zijn getrouwd op 15 september 1831 te 's-Gravenpolder, Nederland.Bron 1


Kind(eren):

  1. Lukas Verlare  1852-????
  2. Jacobus Verlare  1845-1923
  3. Gilles Verlare  1853-????
  4. Cornelia Verlare  1842-???? 
  5. Jacob Verlare  1849-1909

Gebeurtenis (Death of Spouse).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Steven Verlare?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Steven Verlare

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Steven Verlare

Jan Verlaare
± 1777-1813

Steven Verlare
± 1810-1898

1831
Lukas Verlare
1852-????
Jacob Verlare
1849-1909

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. zeeuws Archief


    Huwelijk Steven Verlaare en Stoffelina de Jager, 15-09-1831




    Soort akte:






    Huwelijksakte




    Aktedatum:






    15-09-1831




    Aktenummer:






    5




    Huwelijksdatum:






    15-09-1831




    Huwelijksplaats:






    's-Heer Arendskerke




    Bruidegom:






    Steven Verlaare



    Geboorteplaats:

    's-Heer Arendskerke



    Leeftijd:

    20



    Beroep:

    Boereknegt





    Bruid:






    Stoffelina de Jager



    Geboorteplaats:

    Kappelle



    Leeftijd:

    17



    Beroep:

    Boeremeid





    Vader bruidegom:






    Jan Verlaare




    Moeder bruidegom:






    Margaretha Stevense











    Vader bruid:






    Willem de Jager











    Moeder bruid:






    Maatje Wagenaar











    Toegangsnummer:






    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980




    Gemeente:






    's-Heer Arendskerke




    Inventarisnummer:






    HAR-H-1831




    Prijs fotokopie:






    € 5,00












    laatste wijziging 24-04-2011

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 september 1831 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 5 februari » De 29-jarige Nederlandse marineofficier Jan van Speijk laat zijn eigen kanonneerboot vol munitie exploderen in de haven van Antwerpen om te voorkomen dat het in handen zou vallen van de Belgen; dat was tijdens de Belgische Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
    • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
    • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
    • 17 juli » Koning Leopold I komt naar België.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
  • De temperatuur op 5 april 1898 lag rond de 5,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 7 juni » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FC Petržalka 1898 als Pozsonyi Torna Egyesület.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
    • 25 oktober » Johanna ter Meulen en suikerraffinadeur Willem Spakler richten in Amsterdam de filantropische Woningmaatschappij Oud-Amsterdam NV op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verlare

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Verlare.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Verlare.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Verlare (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Vincent van der Werf, "Stamboom Van der Werf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-werf/R11855.php : benaderd 1 februari 2026), "Steven Verlare (± 1810-1898)".