De temperatuur op 10 juni 1918 lag tussen 10,6 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 1,6 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
6 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub General Caballero onder de naam Deportivo Meilicke.
7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
Dag van overlijden 23 maart 1956
De temperatuur op 23 maart 1956 lag tussen 4,2 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 6,3 uur zonneschijn (51%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
30 juli » President Eisenhower tekent een resolutie waarmee In God We Trust het motto van de Verenigde Staten wordt.
13 september » IBM lanceerde de eerste harde schijf voor dataopslag: de RAMAC
3 oktober » Bij wedstrijden in Boston verbetert de Amerikaanse atleet Harold Connolly het wereldrecord kogelslingeren tot 66,71 meter.
23 oktober » In Boedapest breekt de Hongaarse opstand uit.
31 oktober » Britse en Franse troepen bombarderen Egyptische vliegvelden bij Suez, waarmee de gevechten tijdens de Suezcrisis beginnen
6 november » Nederland trekt zich terug van de Olympische Spelen in Melbourne uit protest tegen de Sovjet-inval in Hongarije.
Dag van begraven 27 maart 1956
De temperatuur op 27 maart 1956 lag tussen 4,1 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (64%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
14 maart » Toine Manders, Nederlands Europarlementariër (VVD)
19 maart » Bep van Klaveren bokst op 48-jarige leeftijd zijn laatste wedstrijd, die The Dutch Windmill wegens een oogblessure voortijdig moet afbreken.
4 mei » Koningin Juliana onthult het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam.
15 juni » John Lennon en Paul McCartney ontmoeten elkaar voor het eerst.
8 augustus » Mijnramp van Marcinelle: een brand in de kolenmijn Le Bois-du-Cazier in Marcinelle eist 262 doden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerard Oosterveen, "Stamboom Van der Velde", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-velde/I804.php : benaderd 21 januari 2026), "Tobias van der Velde (1918-1956)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.