Stamboom Van der Spank » Maria "Maria" van de Spijker (1873-1938)

Persoonlijke gegevens Maria "Maria" van de Spijker 

  • Roepnaam is Maria.
  • Zij is geboren op 19 november 1873 in Berghem, NB.Bron 1
    Of geboren te Berg en Dal
  • Vermelding van 16 juni 1934 tot 10 juli 1934: Huwelijksakte J.W. van der Spank en Cornelia Woutera van Thiel.Bron 2
    Heden tien juli 1934 zijn voor mij, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Schijndel, verschenen, ten einde een huwelijk aan te gaan:
    Johannes Wilhelm van der Spank oud achtentwintig jaren, van beroep instrumentenmaker, geboren te Osterfeld, Duitsland en wonende te Tilburg, meerderjarige zoon van Lambertus van der Spank, overleden, en van Maria van de Spijker, wiens beroep, woonplaats of bestaan, onbekend zijn.
    In de kantlijn staat bijgeschreven: Vader overleden te Osterfeld 9 april 1908.
    En Cornelia Woutera van Thiel oud eenendertig jaren, zonder beroep geboren te Schijndel en wonende te Schijndel, meerderjarige dochter van Joannes van Thiel, smid, en van Maria Petronella Govers, zonder beroep, beide wonende te Schijndel.
    De afkondiging tot dit huwelijk heeft zonder sluiting plaats gehad alhier en te Tilburg, den zestienden Juni dezes jaars.
    De bruidegom verklaart onder eede, dat hij in de onmogelijkheid verkeert, toestemming van zijn moeder te bekomen of hare overlijdensakte over te leggen aangezien haar tegenwoordig verblijf of bestaan, ondanks gedane nasporingen, niet bekend is.
    Nadat bruidegom en bruid verklaard hadden dat zij elkander aannemen tot echtgenooten en dat zij getrouwelijk al de plichten, door de wet aan den huwelijken staat verbonden zullen vervullen, heb ik in de naam der wet verklaard, dat zij door het huwelijk aan elkander zijn verbonden.
    Als getuigen waren tegenwoordig: Andreas Alphonsus van der Spank, teekenaar oud negenentwintig jaren wonende te Utrecht, broeder van den bruidegom en Cornelis Waltherus van Thiel, smid oud twee en dertig jaren, wonende te Schijndel, broeder van de bruid.
    Waarvan akte, welke overeenkomstig de wet is voorgelezen.
    Ondertekend door het echtpaar, de getuigen en de Ambtenaar.
  • Zij is overleden op 10 juli 1938 in Tilburg, zij was toen 64 jaar oud.Bron 3
    BS overlijdensakte (Akte)datum: 11-07-1938 Plaats: Tilburg
    Bijzonderheden: Eerder weduwe van Lambertus van der Spank.
    Overledene Maria van de Spijker overleden op 10-07-1938
    weduwe van Cornelis Marcelis
    Vader Lambertus van de Spijker
    Moeder Anna Maria van de Leijgraaf
    Overlijdensregister Tilburg 1938, archiefnummer 405, inventarisnummer 559, aktenummer 488
    Gemeente: Tilburg
    Periode: 1938
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 november 2020.

Gezin van Maria "Maria" van de Spijker

Zij is getrouwd met Lambertus van der Spank.

Zij zijn getrouwd op 3 februari 1903 te Nistelrode, zij was toen 29 jaar oud.Bron 4

Maria kwam uit Berg en Dal (bij Nijmegen) uit een gegoede familie.
Haar familie keurde haar huwelijk met Lambertus van der Spank niet goed.

Bij zijn huwelijk in 1934 wist haar zoon Johannes Wilhelm niet van haar woonplaats of bestaan, ondanks naspeuring.

https://www.genealogieonline.nl/genealogische-gegevens-tilburg-goirle/
Maria van de Spijker
Zij is geboren op 19 november 1873 in Berghem.
Zij is overleden op 10 juli 1938 in Tilburg, zij was toen 64 jaar oud.
De biologische ouders zijn Lambertus van de Spijker en Anna Maria van de Leijgraaf

Zij is getrouwd met (1) Lambertus van der Spank op 3 februari 1903 te Nistelrode, zij was toen 29 jaar oud.
Zij is getrouwd met (2) Cornelis Marcelis op 30 oktober 1912 te Tilburg, zij was toen 38 jaar oud.
Kind(eren):
Johanna Maria Marcelis 1915-1920
NN Marcelis 1916-

Cornelis Marcelis
Hij is geboren op 11 februari 1864 in Tilburg.
Hij is overleden op 19 december 1935 in Tilburg, hij was toen 71 jaar oud.
De biologische ouders zijn Hendrik Marcelis en Johanna van Gool

BS huwelijksakte (Akte)datum: 03-02-1903 Plaats: Nistelrode
Vader van de bruidegom Johannes van der Spank, landbouwer wonende te Dinther
Moeder van de bruidegom (wijlen) Hendrina Aarts
Bruidegom Lambertus van der Spank leeftijd 29, geboren te Dinther, dienstknecht wonende te Uden
Bruid Maria van de Spijker leeftijd 29, geboren te Berghem Noord-Brabant, dienstmeid te Nistelrode
Vader van de bruid (wijlen) Lambertus van de Spijker
Moeder van de bruid Anna Maria van de Leijgraaf, wonende te Uden
Huwelijksregister Nistelrode 1903, archiefnummer 550, inventarisnummer 2084, aktenummer 1
Gemeente: Nistelrode
Periode: 1903

Kind(eren):



Notities over Maria "Maria" van de Spijker

Maria kwam uit Berg en Dal (bij Nijmegen) uit een gegoede familie.
Haar familie keurde haar huwelijk met Lambertus van der Spank niet goed

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria "Maria" van de Spijker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van de Spijker

Maria van de Spijker
1873-1938

1903

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Eri-Maria van der Spank (1937) en https://www.genealogieonline.nl/genealogische-gegevens-tilburg-goirle/
  2. Huwelijksakte J.W. van der Spank en Cornelia Woutera van Thiel, gemeentearchief Schijndel
  3. BHIC Overlijdensregister Tilburg 1938, archiefnummer 405, inventarisnummer 559, aktenummer 488
  4. Huwelijksakte J.W. van der Spank en Cornelia Woutera van Thiel, gemeentearchief Schijndel en BHIC Huwelijksregister Nistelrode 1903, archiefnummer 550, inventarisnummer 2084, aktenummer 1

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 november 1873 lag rond de 8,2 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 3 februari 1903 lag tussen 1,1 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
    • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
    • 11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
    • 9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
    • 16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
    • 31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
  • De temperatuur op 10 juli 1938 lag tussen 10,3 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Saoedi-Arabië wordt olie in de grond gevonden.
    • 21 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Pontianak en de Apostolische Prefectuur Bandjarmasin.
    • 22 oktober » Demonstratie van de xerografie door Chester Carlson.
    • 30 oktober » Het hoorspel War of the Worlds van H.G. Wells, gemaakt door Orson Welles, wordt uitgezonden op de radio in Verenigde Staten; onder de luisteraars ontstaat paniek.
    • 10 november » Kristallnacht (nacht van 9 op 10 november).
    • 13 december » Honderd gedeporteerde gevangenen uit Sachsenhausen bouwen het concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van de Spijker


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dave van der Spank, "Stamboom Van der Spank", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-spank/I748.php : benaderd 5 februari 2026), "Maria "Maria" van de Spijker (1873-1938)".