De temperatuur op 25 december 1919 lag tussen -0,6 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 12,7 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
28 april » Officiële instelling van de Volkenbond tijdens de vredesbesprekingen in Versailles.
21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
6 november » Eerste radio-uitzending in Nederland voor een algemeen publiek verzorgd door radiopionier Hanso Schotanus à Steringa Idzerda
Dag van overlijden 30 oktober 2006
De temperatuur op 30 oktober 2006 lag tussen 5,8 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 3,4 uur zonneschijn (35%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
16 april » Fränk Schleck wint de Amstel Gold Race.
26 april » Erkenning van de Vlaamse Gebarentaal door het Vlaams Parlement.
23 mei » De Alaskische stratovulkaan Mount Cleveland barst uit.
22 juni » Tijdens de WK-voetbalwedstrijd Kroatië-Australië (2-2) krijgt Josip Šimunić drie (!) gele kaarten, omdat scheidsrechter Graham Poll hem na de tweede vergeten is rood te geven. Na de derde gele kaart in de 94e minuut wordt hij wel met rood van het veld gestuurd.
15 augustus » Bij wedstrijden in Tallinn scherpt de Russische atlete Tatjana Lysenko haar eigen wereldrecord kogelslingeren (77,41 meter) aan tot 77,80 meter.
1 oktober » Riemer van der Velde neemt afscheid van SC Heerenveen als voorzitter.
Dag van begraven 4 november 2006
De temperatuur op 4 november 2006 lag tussen 4,1 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (29%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
23 maart » Darter Raymond van Barneveld gooit als eerste Nederlander ooit een 9-darter op een televisietoernooi tijdens de Holsten Premier League.
26 april » Erkenning van de Vlaamse Gebarentaal door het Vlaams Parlement.
30 juni » Jan Peter Balkenende biedt het ontslag aan van het kabinet-Balkenende II.
6 oktober » Vanwege een gigantische chemische brand in de Amerikaanse staat North Carolina moeten meer dan 16.000 personen worden geëvacueerd.
13 oktober » Het Noorse Nobelcomité maakt bekend dat de Nobelprijs voor de Vrede voor het jaar 2006 wordt toegekend aan Muhammad Yunus. Hij is de oprichter van de Grameen Bank, een bank voor microkrediet in Bangladesh.
13 december » In een onderbreking van een RTBF-programma wordt gemeld dat Vlaanderen zich onafhankelijk heeft verklaard en dat koning Albert II gevlucht is. Naderhand blijkt dit een grap te zijn, bedoeld om een debat over de toekomst van België aan te zwengelen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Van der Scheer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-scheer/I1099508173.php : benaderd 15 februari 2026), "Jan Willem IJzerman (1919-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.