Stamboom Van der Schaaf » Abe Laverman (1882-1931)

Persoonlijke gegevens Abe Laverman 

  • Hij is geboren op 16 november 1882 in Huizum Friesland Nederland.
    Geboorteakte Leeuwarderadeel, 1882
    Aangiftedatum 17 november 1882, akte nr. 266
    Abe Laverman, geboren 16 november 1882
    Zoon van Hermanus Laverman en Mettje Hainje
  • Hij is overleden op 3 augustus 1931 in Amsterdam Noord-Holland Nederland, hij was toen 48 jaar oud.
    Overlijdensakte Leeuwarden, 1931
    Aangiftedatum 7 augustus 1931, akte nr. 521
    Abe Laverman, overleden 3 augustus 1931, 48 jaar, man
    Zoon van Hermanus Laverman en Mettje Hainje Gehuwd
    Opm.: Overleden te Amsterdam
  • Hij is begraven in Huizum/Leeuwarden Friesland Nederland.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 juni 2016.

Gezin van Abe Laverman

Hij is getrouwd met Grietje van der Schaaf.

Zij zijn getrouwd op 9 juli 1914 te Opsterland, hij was toen 31 jaar oud.

Huwelijksakte Opsterland, 1914
Man : Abe Laverman, oud 31 jaar, geboren te Huizum, gemeente Leeuwarderadeel
Ouders: Hermanus Laverman en Mettje Hainje
Vrouw : Grietje van der Schaaf, oud 29 jaar, geboren te Terhorne, gemeente Utingeradeel
Ouders: Koert Hobbes van der Schaaf en Aaltje Martens de Groot
Datum : 9 juli 1914, akte nr. 126

Notities over Abe Laverman

beroep: slager te Leeuwarden

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Abe Laverman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Afbeelding(en) Abe Laverman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 november 1882 lag rond de 1,5 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
  • De temperatuur op 3 augustus 1931 lag tussen 16,6 °C en 25,6 °C en was gemiddeld 20,4 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
    • 12 mei » Het bevroren lichaam van Alfred Wegener wordt op Groenland teruggevonden.
    • 16 oktober » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch delegaat in Bulgarije.
    • 2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
    • 4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.
    • 9 december » Spanje wordt een republiek.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Laverman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Laverman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Laverman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Laverman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Tineke Oostland, "Stamboom Van der Schaaf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-schaaf/I986.php : benaderd 4 februari 2026), "Abe Laverman (1882-1931)".