Stamboom Van der Schaaf » Gerk Gerks Postma (1779-1854)

Persoonlijke gegevens Gerk Gerks Postma 

  • Hij is geboren in het jaar 1779 in Terherne Friesland Nederland.
  • Hij is overleden op 25 juni 1854 in Terherne Friesland Nederland, hij was toen 75 jaar oud.
    Overlijdensakte Utingeradeel, 1854 Aangiftedatum 26 juni 1854, blad nr. 14
    Gerk Gerks Postma, overleden 25 juni 1854, 75 jaar, man Ongehuwd
    (namen ouders in overlijdensakte)
    Memories van Successie Kantoor Heerenveen 1854
    Gerk Gerkes Postma overleden op 25 juni 1854 te Terhorne, enige testamentair erfgenaam is niet bloedverwante Harmen Wigles van der Velde. Legaten voor:
    1) Jan Meintes de Jong, te Oudega, (achterneef) fl. 150,
    ----Meinte Gerrits Boetje, (achterneef, zoon van Janke Hobbes) fl. 150,
    ----Ale Sybes Boetje, (kleinzoon van Janke Hobbes) fl. 150,
    ----Jan en Melle Hobbes van der Schaaf, (achterneven) fl. 150,
    ----Gerrit en Sytze Johannes de Jong, te Warga, (achter-achterneven) fl. 150,
    ----Fedde Gerbens Reitsma fl. 150,
    ----Sybe Uiltjes de Jong, (achterneef, zoon van Uiltje Hobbes) fl. 150,
    2) Antje Damstra en Lolkje Tjeerdsvan der Meulen elk fl. 25,
    3) Foekje Sybes (wed. neef Uiltje Hobbes de Jong) fl. 100,
    4) DG-gemeente fl. 600,; Algemene Armvoogdij en
    NH-diaconie elk fl. 100, en Pieter Overbeek, predikant fl. 300,
    5) Reinskje Pieters, vrouw van Auke Egberts Wouwenaar,
    te Terschelling ; (nicht) fl. 600,
    6) 82-jarige Ybeltje Wybrens, weduwe van Tjebbe Bakker
    te Nijehaske (tante) e fl. 4,-/week
    haar afstammelingen Egbertus Bakker, justitiedienaar Gieten,
    Georg-Heinrich Bakker, strohoedenmaker Leeuwarden en
    Ybeltje Wybrens Bakker, naaister Nijehaske samen fl. 600,
    7) Janke Hobbes de Jong (nicht) fl. 600,
    8) Klaas Hobbes v.d.Schaaf (achterneef) zilveren tabaksdoos ad fl. 13,02
    Homme Jans Westra, hooiland ad fl. 700,
    en gouden oorzijzer ad fl. 128,60
    jonkheer Wilco Holdinga Lycklama à Nijeholt, te Oldeboorn
    zilveren koffiekan ad fl. 52,26
    Froukje Jacobs Adama, huis ad fl. 425,
    meubelen ad fl. 223,36
    en fl. 100,
    9) voor testamentair erfgenaam Harmen blijft fl. 4.305,06. Saldo fl. 10.565,31.
    Er behoorde onroerend goed tot de nalatenschap

    Memories van Successie Kantoor Heerenveen 1854
    Feikje Hendriks Visser overleden op 8 maart 1854 te Terhorne, huishoudster/dienstmeid bij Gerk Gerkes Postma, enige testamentair erfgenaam, maar is reeds 25-06-1854 overleden; nabestaanden zijn hem onbekend. Saldo fl. 1.832,10. Er behoorde geen onroerend goed tot de nalatenschap
  • Een kind van Gerk Meintes en Trijntje Wybrens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 februari 2017.

Gezin van Gerk Gerks Postma


Notities over Gerk Gerks Postma

1831 Oldeboorn, notaris L.J. Mooi
Huurcontract
Betreft de verhuur van een praamschip voor 6 jaren, huursom fl. 270
- Harmen Wigles van der Velde te Terhorne, verhuurder
- Gerke Gerkes Postma te Terhorne, verhuurder
- Jacob Jans Kooy te Smalle Ee, huurder

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerk Gerks Postma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerk Gerks Postma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerk Gerks Postma

Meinte Reinders
± 1694-1772
Reintje Gerkes
± 1700-1783
Gerk Meintes
± 1738-1780
Trijntje Wybrens
± 1750-1801

Gerk Gerks Postma
1779-1854


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 juni 1854 lag rond de 19,5 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 31 januari » Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) wordt opgericht. Christophorus Buys Ballot is de eerste hoofddirecteur.
      • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
      • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
      • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
      • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
      • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Postma

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Postma.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Postma.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Postma (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Tineke Oostland, "Stamboom Van der Schaaf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-schaaf/I819.php : benaderd 28 januari 2026), "Gerk Gerks Postma (1779-1854)".