Stamboom Van der Roest » Helena (Leena) (van) Lam (± 1799-1875)

Persoonlijke gegevens Helena (Leena) (van) Lam 

  • Zij is geboren rond 1799 in Achtienhoven (UTR) The Netherlands.
  • Zij is overleden op 20 februari 1875 in Ruwiel (UTR) The Netherlands.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 augustus 2011.

Gezin van Helena (Leena) (van) Lam

(1) Zij is getrouwd met Joris Graves.

Zij zijn getrouwd op 27 september 1816 te Westbroek (UTR) The Netherlands.


Kind(eren):

  1. Cornelia Graves  1816-????
  2. Roelof Graves  ± 1818-1848
  3. Jan Graves  ± 1822-????
  4. N.N. Graves  1824
  5. Jacobje Graves  1826-1901 


(2) Zij is getrouwd met Jan van Zijtveld.

Zij zijn getrouwd op 23 maart 1827 te Achtienhoven (UTR) The Netherlands.


Kind(eren):

  1. Wijntje van Zijtveld  1828-1899 
  2. Geertruij van Zijtveld  1830-???? 
  3. Willem van Zijtveld  1831-1831
  4. Willem van Zijtveld  1832-1866
  5. Frank van Zijtveld  1837-1839
  6. Frank van Zijtveld  1840-????
  7. Maria van Zijtveld  1842-1844
  8. Jacob van Zijtveld  1846-1848

Voorouders (en nakomelingen) van Helena (Leena) (van) Lam

Helena (Leena) (van) Lam
± 1799-1875

(1) 1816

Joris Graves
1790-1826

Roelof Graves
± 1818-1848
Jan Graves
± 1822-????
N.N. Graves
1824-1824
(2) 1827

Jan van Zijtveld
± 1800-1863


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 maart 1827 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
    • 13 februari » Splitsing van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Lowland District in Schotland in de Apostolische vicariaten Western District en Eastern District. De naam van het Apostolisch vicariaat Higland District wordt gewijzigd in Northern District.
    • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
    • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
    • 2 april » Joseph Dixon produceert voor het eerst potloden op industriële schaal.
    • 20 oktober » Slag van Navarino tijdens de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.
  • De temperatuur op 20 februari 1875 lag rond de 1,0 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam (van) Lam


De publicatie Stamboom Van der Roest is opgesteld door W. van der Roest (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. van der Roest, "Stamboom Van der Roest", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-roest/I5058.php : benaderd 18 februari 2026), "Helena (Leena) (van) Lam (± 1799-1875)".