Stamboom Van der Pol » Everdina Schumer (1876-1941)

Persoonlijke gegevens Everdina Schumer 


Gezin van Everdina Schumer

Zij is getrouwd met Aloijsius Adrianus van der Pol.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1902 te nijmegen, zij was toen 26 jaar oud.Bron 2

dispensatie verleend

Voordat toestemming werd gegeven voor een huwelijk, keek de pastoor of er geen redenen waren die een huwelijk in de weg stonden. Voor sommigen redenen werd dispensatie of vrijstelling gegeven in de vorm van een huwelijksdispensatie.

Het belangrijkste huwelijksbeletsel was bloedverwantschap of aanverwantschap. Veel dispensaties werden ook gegeven voor huwelijken die plaatsvonden tijdens de zogenaamde besloten tijd of voor het achterwege laten van één of meer huwelijksafkondigingen (roepen). Vooral de dispensaties wegens verwantschap kunnen de genealoog in een keer enkele stappen verder brengen, wanneer wordt beschreven welke gezamenlijke voorouders beide huwelijkskandidaten hebben. Helaas zijn veel dispensaties verloren gegaan.

Niet alleen bij huwelijken werden genealogische schema's gemaakt. Ook bij processen wegens bijvoorbeeld een erfenis kwamen de partijen vaker aanzetten met verklaringen en bewijzen die hun afstamming en rechten moesten aantonen.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Everdina Schumer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Everdina Schumer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. genlias, aktenr.369
  2. genlias, aktenr.13

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 april 1902 lag tussen 2,6 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (45%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
    • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
    • 2 april » Dimitri Spijagin (Russisch minister van Binnenlandse Zaken wordt in Mariinskipaleis vermoordt door een terrorist)
    • 18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
  • De temperatuur op 22 maart 1941 lag tussen 1,6 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Amerikaans president F.D. Roosevelt spreekt zijn Four Freedoms-speech uit.
    • 10 april » Met steun van Adolf Hitler wordt de 'onafhankelijke staat van de Kroaten' geproclameerd.
    • 18 mei » Nadat Kroatië door de nazi's tot koninkrijk was verheven, wordt de hertog van Spoleto tot koning gekroond. Hij neemt de naam Tomislav II van Kroatië aan.
    • 27 mei » Het Duitse oorlogsschip Bismarck vergaat in de Atlantische Oceaan.
    • 4 juni » De voormalige Nederlandse mijnenlegger Van Meerlant gaat in Britse dienst verloren door een mijnexplosie, 42 Britse opvarenden komen om het leven.
    • 13 september » Oprichting van de Venezolaanse partij Democratische Actie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schumer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schumer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schumer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schumer (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cees van der Pol, "Stamboom Van der Pol", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-pol/I4335.php : benaderd 10 maart 2026), "Everdina Schumer (1876-1941)".