verwanten van Willem van der Marel » Peeter Antonijsze "Pieter" Hagens (????-1861)

Persoonlijke gegevens Peeter Antonijsze "Pieter" Hagens 


Gezin van Peeter Antonijsze "Pieter" Hagens

Hij is getrouwd met Jacoba Mense.

Zij zijn getrouwd op 23 maart 1800 te Klundert.Bron 2


Kind(eren):

  1. Anthonie Hagens  1801-1879 
  2. Marteijne Hagens  1802-1881 
  3. Maria Hagens  1804-????
  4. Willem Hagens  1807-1859 
  5. Cornelis Hagens  1809-1882 
  6. Johannes Hagens  1811-1878
  7. Marinus Hagens  1812-1890 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Peeter Antonijsze "Pieter" Hagens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Peeter Antonijsze Hagens

Peeter Antonijsze Hagens
????-1861

1800

Jacoba Mense
????-1859

Maria Hagens
1804-????
Willem Hagens
1807-1859

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Brabants Historisch Informatiecentrum Toegangsnr:50 Inventarisnr:9499 overlijdensaktenummer:30
    2. Nederduits Gereformeerd trouwboek 1792-1811 Toegangsnummer:8065 invoernummer:7

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 maart 1800 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
      • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
      • 14 maart » Kardinaal Chiaramonti wordt in Venetië gekozen tot Paus Pius VII.
      • 28 maart » Het Iers parlement tekent de Act of Union waarin akkoord gegaan wordt met een vereniging met Groot-Brittannië.
      • 14 juni » Napoleon Bonaparte behaalt een klinkende overwinning op de Oostenrijkers in de Slag bij Marengo.
      • 1 oktober » Spanje en Frankrijk tekenen in het geheim het verdrag van San Ildefonso, waarmee Spanje het koloniale territorium Louisiana teruggeeft aan de Fransen.
      • 17 november » De Verenigde Staten hebben hun nieuwe federale hoofdstad in gebruik genomen: Washington D.C., aan de oever van de rivier de Potomac.
    • De temperatuur op 21 maart 1861 lag rond de 6,3 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 18 februari » Samenkomst van het eerste Italiaanse parlement in Turijn.
      • 17 maart » Het Koninkrijk Italië wordt uitgeroepen.
      • 20 maart » Een verwoestende aardbeving vindt plaats in de Argentijnse stad Mendoza.
      • 12 april » Aanval op Fort Sumter, de eerste slag in de Amerikaanse Burgeroorlog.
      • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 20 mei » Kentucky verklaart zich neutraal in het conflict dat de Amerikaanse Burgeroorlog zou gaan heten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hagens

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hagens.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hagens.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hagens (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Willem van der Marel, "verwanten van Willem van der Marel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-marel/I4866.php : benaderd 28 januari 2026), "Peeter Antonijsze "Pieter" Hagens (????-1861)".