1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
28 november » Vergaan van het vrachtschip Mesacria op de Noordzee, 11 doden. In diezelfde storm slaan op de loodskotter Eems no. 2 door een zware zee 6 bemanningsleden over boord.
Trouwdag 2 oktober 1929
De temperatuur op 2 oktober 1929 lag tussen 9,8 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 18,2 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 januari » Proclamatie van het koninkrijk van Joegoslavië.
10 januari » Publicatie van de eerste strip van Kuifje.
12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
Dag van overlijden 10 november 1944
De temperatuur op 10 november 1944 lag tussen 3,2 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 5,5 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
3 juni » Het Franse Comité van Nationale Bevrijding zal zich voortaan als 'Voorlopige Regering van de Franse Republiek' beschouwen.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
21 september » De Poolse 1e Onafhankelijke Parachutistenbrigade landt bij Driel in het kader van Operatie Market Garden.
13 oktober » In Zwolle worden zeven mensen gefusilleerd voor verzetsdaden, later wordt het Monument op de schietbaan Berkum voor hen opgericht.
30 oktober » Walcheren is geheel in geallieerde handen.
7 november » Franklin D. Roosevelt wordt voor een vierde termijn als president van de VS gekozen, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Willem van der Marel, "verwanten van Willem van der Marel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-marel/I1497.php : benaderd 30 januari 2026), "Geertruida Willempje Both (1901-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.