Stamboom van der Logt » Maria Christina BOMERT (1815-????)

Persoonlijke gegevens Maria Christina BOMERT 


Gezin van Maria Christina BOMERT

Zij is getrouwd met Jan (johannes) Cornelis(se) van der LOGT.

Zij zijn getrouwd op 8 november 1848 te Aarlanderveen,Zuid Holland, zij was toen 33 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Christina BOMERT?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Christina BOMERT

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Christina BOMERT

Maria Christina BOMERT
1815-????

1848

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Huwelijk Jan C. van de Logt & Maria C. Bomert, 1848 H (Deed)
    Burgerlijke stand - huwelijken Alphen 1841-1850
    aktenummer 18
    aktedatum 08-11-1848
    bruidegom Jan Cornelisse van de Logt
    (34 jaar, koperslagersknecht, geboren te Amersfoort, wonende te Aarlanderveen;
    weduwnaar van Dirkje Walet)
    bruid Maria Christina Bomert
    (33 jaar, zonder beroep, geboren te Rotterdam, wonende te Alphen)
    vader bruidegom Jan van de Logt (overleden)
    moeder bruidegom Willemijntje van Dreute (overleden)
    vader bruid Hermanus Bomert (wijnkopersknecht, Alphen)
    moeder bruid Maria Elizabeth Reijnders (zonder beroep, Alphen)
    getuige Gerardus Stekelenburg Ponsioen, 33 jaar, koperslager, Aarlanderveen
    2e getuige Johannes Casper Melchior Schellings, 27 jaar, schipper, Oudshoorn
    3e getuige Pieter van der Staaij, 28 jaar, smid, Aarlanderveen
    4e getuige Jacob van der Ben, 48 jaar, tolgaarder, Alphen
    annotatie afkondigingen 29-10-1848 en 05-11-1848 te Alphen en Aarlanderveen
    / Gemeente Alphen (Rijnlands Midden) - BS Huwelijk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 november 1848 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Grote goudvondst in Californië. Begin van de Californische goldrush.
    • 26 februari » De Tweede Franse Republiek wordt uitgeroepen.
    • 15 maart » In Nederland bieden alle ministers – 'door pligtsgevoel gedrongen' – hun ontslag aan, nadat de koning de Tweede Kamer geheel buiten hun medeweten om heeft uitgenodigd tot het doen van voorstellen voor een ruimere herziening van de Grondwet.
    • 20 maart » Maartrevolutie: Lodewijk I van Beieren treedt af als koning.
    • 28 augustus » Ondertekening Nederlandse Grondwet door koning Willem II
    • 9 november » Executie Robert Blum, luidde het einde van de Märzrevolution in.

Over de familienaam BOMERT

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BOMERT.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BOMERT.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BOMERT (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Anges van der Logt, "Stamboom van der Logt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-logt/I1601.php : benaderd 19 januari 2026), "Maria Christina BOMERT (1815-????)".