Stamboom Van der Hoeff » Johann Christopher Wilhelm Fenger (1770-1855)

Persoonlijke gegevens Johann Christopher Wilhelm Fenger 

  • Hij is geboren in het jaar 1770 in Grassreken.
  • Hij is overleden op 12 maart 1855 in IJsselstein, Nederland, hij was toen 85 jaar oud.
    Overledene Johannes Christoffel Fenger Geslacht Man Leeftijd 85
    Partner Johanna Rodegre Gebeurtenis Overlijden Datum 10-03-1855
    GebeurtenisplaatsIJsselstein DocumenttypeBS Overlijden
    ErfgoedinstellingHet Utrechts Archief PlaatsinstellingUtrecht
    CollectiegebiedUtrecht Archief481Registratienummer
    1239-15Aktenummer 31Registratiedatum12-03-1855Akteplaats
    IJsselsteinCollectie IJsselstein 1855
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 februari 2018.

Gezin van Johann Christopher Wilhelm Fenger

Hij is getrouwd met Joanna Maria Rodegré.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1838 te Utrecht, Nederland, hij was toen 68 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johann Christopher Wilhelm Fenger?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 maart 1855 lag rond de -1,2 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
    • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
    • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
    • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
    • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Fenger

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Fenger.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Fenger.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Fenger (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jaap van der Hoef, "Stamboom Van der Hoeff", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hoeff/I808.php : benaderd 12 januari 2026), "Johann Christopher Wilhelm Fenger (1770-1855)".