Stamboom Van der Hoeff » Jacobus van Kesteren (1784-1847)

Persoonlijke gegevens Jacobus van Kesteren 

  • Hij is geboren in het jaar 1784.
    He was born 1774 in Utrecht.
    He died on March 3, 1847 in Utrecht, he was 73 years old.

    RK Statie der Augustijnen 1674-1811 Kind: Jacobus (onwettig) van Kesteren Vader: van Kesteren Moeder: Joanna van Kesteren Datum document: 23/12/1780 Getuigen: (geen) Archiefnummer: 510 Archiefnaam: Retroacta van de Burgerlijke Stand Nijmegen (RBS) Inventarisnummer: 1212 Bronbeschrijving: Doopregister R.K. Statie der Augustijnen Nijmegen 1674-1811 Folio: 75
  • Hij is overleden op 3 maart 1847 in Utrecht, Nederland, hij was toen 63 jaar oud.
    Overledene Jacobus van Kesteren Geslacht: M Overlijdensdatum: 03-03-1847 Leeftijd: 63
    Overlijdensplaats: Utrecht
    Vader Jacobus van Kesteren
    Moeder J ohanna Hofman
    Partner Dorothea Borgstein Relatie: echtgenoot van
    Nadere informatie Weduwnaar van Helena Selijn
    Oorzaak: 63 jaar
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 februari 2018.

Gezin van Jacobus van Kesteren

(1) Hij is getrouwd met Helena Selijn.

Zij zijn getrouwd


(2) Hij is getrouwd met Theodora Borgstijn.

Zij zijn getrouwd op 29 mei 1833 te Utrecht, Nederland, hij was toen 49 jaar oud.


Notities over Jacobus van Kesteren

KESTEREN Willem van (rooms), en Hendrika van Manssum,
Jannigje Hendrika 19/28-1-1810, get. Maria Versteeg.
KESTEREN Willemijntie van, zie Gijsbert Wibaal.

dopen De Bilt

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus van Kesteren?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 maart 1847 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken mistig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Kesteren


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jaap van der Hoef, "Stamboom Van der Hoeff", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hoeff/I693.php : benaderd 14 januari 2026), "Jacobus van Kesteren (1784-1847)".