Stamboom Van der Hoeff » Steven Nieuwenhuijzen (1807-1878)

Persoonlijke gegevens Steven Nieuwenhuijzen 

  • Hij is geboren op 26 april 1807 in Culemborg, Nederland.
    Nadere gegevens
    EventDatumBeroepStraatWoonplaatsBron
    Geboorte26-04-1807Culemborg (Gelderland)
    Beroepen31-07-1835Culemborg
    Beroepen31-07-1835wagenmakerCulemborg
    Beroepen04-04-1836WagenmakerCulemborg
    Beroepen04-03-1840WagenmakerCulemborg
    Beroepen12-03-1840geen
    Beroepen31-07-1841WagenmakerCulemborg
    Beroepen11-06-1851wagenmakerCulemborg
    Beroepen28-12-1856wagenmaker
    Beroepen08-01-1864wagenmaker
    Beroepen15-12-1895geen
    Overleden17-05-1878wagenmakerCulemborg (Gelderland
  • Hij is overleden op 17 mei 1878 in Culemborg, Nederland, hij was toen 71 jaar oud.
    Overledene: Steven Nieuwenhuijzen Leeftijd:71 Jaar Beroep:Wagenmaker
    Relatie: Adriana Verwoert Relatiesoort:Weduwnaar van
    Vader: Hannes Nieuwenhuijzen Beroep:geen beroep vermeld
    Moeder: Met Grootveld Beroep:geen beroep vermeld Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: vrijdag 17 mei 1878 Gebeurtenisplaats: Culemborg
    Documenttype:BS Overlijden Erfgoedinstelling:Gelders ArchiefGelders Archief
    Plaats instelling:Arnhem Collectiegebied:Gelderland Archief: 0207
    Registratienummer:5835 Aktenummer:69 Registratiedatum:18 mei 1878
    Akteplaats: Culemborg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 april 2014.

Gezin van Steven Nieuwenhuijzen

Hij is getrouwd met Adriana Verwoert Verwoerd.

Zij zijn getrouwd op 31 juli 1835 te Culemborg, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Steven Nieuwenhuijzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1807 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1807: Bron: Wikipedia
    • 12 januari » Leidse buskruitramp.
    • 25 juni » Het Franse keizerrijk van Napoleon Bonaparte sluit vrede met Pruisen en Rusland in de Vrede van Tilsit.
    • 17 december » Napoleon Bonaparte tekent het decreet van Milaan dat alle handel met het Verenigd Koninkrijk verbiedt.
  • De temperatuur op 17 mei 1878 lag rond de 20,9 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
    • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
    • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Nieuwenhuijzen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jaap van der Hoef, "Stamboom Van der Hoeff", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hoeff/I2456.php : benaderd 15 januari 2026), "Steven Nieuwenhuijzen (1807-1878)".