Stamboom Van den Munckhof » Peter van de Venne, (-1802)

Persoonlijke gegevens Peter van de Venne, 


Gezin van Peter van de Venne,

(1) Hij is getrouwd met Mechtildis Gijlens.

Zij zijn getrouwd op 29 april 1761 te Venray.Bron 3

Getuigen: Thij Willems,

(2) Hij is getrouwd met Joanna van Nissem,.

Zij zijn getrouwd op 14 oktober 1770 te Venray.Bron 4

Getuigen: Joannes van de Ven,

Notities over Peter van de Venne,

Schepenakte Venray 13-10-1770 (1750-1773 pag 374-376) bevat de huwelijkse voorwaarden van het aanstaande huwelijk van Peeter van de Ven met Johanna van Issom. Hij is weduwnaar van Mechtildis Gillens. Willem van den Munckhof treedt op als zijn ass
istent en als momboir van zijn onmondige kinderen. Scans.
Een akte van 3-8-1782 vermeldt Peter als momboir van het onmondige kind van Johanna van Issum uit haar huwelijk met Derck Wijnen (Schepenbank Venray 1781-1798 pag 36-37). Theodorus is overleden aan dysterie op 1-10-1781. Johanna is dan gehuwd me
t Peter van de Kerckhof.
In een akte van 30-6-1786 treedt Peter weer op als momboir van een minderjarig kind van Derck Wijnen en Johanna van Issum en tevens als assistent van Peronella Wijnen. Schepenbank Venray 1781-1798 pag 135-137.
Hier klopt iets niet.
23-7-1782 trouwt Joanna van Issum met Petrus van de Kerckhoff. Zij is dan weduwe van Theodorus Wijnen. dtb Venray. Peter van de Ven is dan getuige. Maar is ook met haar getrouwd? DTB en Schepenbank. Ik denk dat er sprake is van twee personen me
t de naam Joanna van Issum.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Peter van de Venne,?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Peter van de Venne,

Peter van de Venne,
-1802

(1) 1761

Mechtildis Gijlens
± 1740-< 1770

(2) 1770

Joanna van Nissem,
± 1740-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB Venray
  2. BS Venray, akte 63
  3. dtb Venray
  4. dtb Venray

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 oktober 1770 lag rond de 9,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: regen zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
    • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
    • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
    • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
    • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
  • De temperatuur op 13 maart 1802 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: storm(achtig) hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1802: Bron: Wikipedia
    • 25 maart » Sluiting van de Vrede van Amiens tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
    • 27 maart » De Vrede van Amiens maakt een einde aan de oorlog tussen Groot-Brittannië en de Franse republiek die begonnen was met de Franse oorlogsverklaring van 1793.
    • 9 augustus » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van de Venne,


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ine Hendriks-van den Munckhof, "Stamboom Van den Munckhof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-munckhof/I3370.php : benaderd 16 maart 2026), "Peter van de Venne, (-1802)".