14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
23 november » Paul Kruger landt te Marseille.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Trouwdag 1 september 1926
De temperatuur op 1 september 1926 lag tussen 15,1 °C en 28,4 °C en was gemiddeld 21,1 °C. Er was 9,7 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
22 augustus » In Zuid-Afrika wordt goud ontdekt.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
Dag van overlijden 13 oktober 1956
De temperatuur op 13 oktober 1956 lag tussen 10,5 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (48%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
14 maart » Het Nederlands Elftal verslaat in Düsseldorf regerend wereldkampioen West-Duitsland met 1-2. Beide Nederlandse goals worden gemaakt door Abe Lenstra.
29 maart » In Londen demonstreren wetenschappers uit de Sovjet-Unie de eerste elektronenmicroscoop.
3 mei » In Tokio begint de eerste editie van de WK judo.
1 juni » De NV Alabastine Holland wordt opgericht en in Ammerzoden wordt gestart met tweedehandse Britse machines voor de productie van het vulmiddel.
29 oktober » Na geheime besprekingen met Groot-Brittannië en Frankrijk valt Israël de Sinaï binnen.
31 oktober » Hongaarse Arbeiderspartij wordt ontbonden en vervangen door een nieuwe communistische partij, de Hongaarse Socialistische Arbeiderspartij
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. van den Idsert, "Stamboom Van den Idsert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-idsert/I7103.php : benaderd 20 februari 2026), "Casper Kortekaas (1900-1956)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.