Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Rosina Antoinetta Velsink (1859-1942)

Persoonlijke gegevens Rosina Antoinetta Velsink 


Gezin van Rosina Antoinetta Velsink

Zij is getrouwd met Johannes Adrianus de Bois.

Zij zijn getrouwd op 24 september 1885 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Metje de Bois  1888-1946


Notities over Rosina Antoinetta Velsink


FamilySearch:
Jacobus Johannes de Bois
mentioned in the record of Johannes Adrianus de Bois and Rosina Antoinetta Velsink
NameJacobus Johannes de Bois
SexUnknown
SonJohannes Adrianus de Bois
Other information in the record of Johannes Adrianus de Bois and Rosina Antoinetta Velsink
from Netherlands, Archival Indexes, Vital Records
NameJohannes Adrianus de Bois
Event TypeMarriage
Event Date24 Sep 1885
Event PlaceAmsterdam, Noord-Holland, Netherlands
Event Place (Original)Amsterdam
GenderMale
Age27
OccupationKoopman
Birth Year (Estimated)1858
BirthplaceAmsterdam
Father's NameJacobus Johannes de Bois
Father's OccupationKoopman
Mother's NameAlida Richardina Selia Paling
Spouse's NameRosina Antoinetta Velsink
Spouse's GenderFemale
Spouse's Age26
Spouse's Occupationdienstbode
Spouse's Birth Year (Estimated)1859
Spouse's BirthplaceAmsterdam
Spouse's Father's NameJasper Velsink
Spouse's Mother's NameMetje Hollink
Netherlands, Archival Indexes, Vital Records
Reference IDHaarlem, inventory number , record number Reg.22 fol. 15
Affiliate NameNoord-Hollands Archief
Citing this Record
"Netherlands, Archival Indexes, Vital Records," database, FamilySearch (https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:QLMJ-1NDQ : 22 August 2017), Jacobus Johannes de Bois in entry for Johannes Adrianus de Bois and Rosina Antoinetta Velsink, Marriage 24 Sep 1885, Amsterdam, Noord-Holland, Netherlands; from database, openarchives (https://www.openarch.nl : 2016); citing Haarlem, inventory number , record number Reg.22 fol. 15; ; Noord-Hollands Archief.

Bruidegom:
Johannes Adrianus de Bois
Geslacht:
Man
Geboorteplaats:
Amsterdam
Leeftijd:
27
Beroep:
Koopman
Vader van de bruidegom:
Jacobus Johannes de Bois
Geslacht:
Man
Beroep:
Koopman
Moeder van de bruidegom:
Alida Richardina Selia Paling
Geslacht:
Vrouw
Bruid:
Rosina Antoinetta Velsink
Geslacht:
Vrouw
Geboorteplaats:
Amsterdam
Leeftijd:
26
Beroep:
dienstbode
Vader van de bruid:
Jasper Velsink
Geslacht:
Man
Moeder van de bruid:
Metje Hollink
Geslacht:
Vrouw
Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
donderdag 24 september 1885
Gebeurtenisplaats:
Amsterdam
Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
Plaats instelling:
Haarlem
Collectiegebied:
Noord-Holland
Aktenummer:
Reg.22 fol. 15
Registratiedatum:
24 september 1885
Akteplaats:
Amsterdam

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rosina Antoinetta Velsink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rosina Antoinetta Velsink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rosina Antoinetta Velsink


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 augustus 1859 lag rond de 19,9 °C. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noorden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
    • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
    • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
    • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
    • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
    • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.
  • De temperatuur op 24 september 1885 lag rond de 11,7 °C. Er was 10 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
  • De temperatuur op 8 augustus 1942 lag tussen 12,1 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Argentinië.
    • 19 februari » Tweede Wereldoorlog: Ongeveer 150 Japanse oorlogsvliegtuigen vallen Darwin in Australië aan.
    • 27 februari » De Slag in de Javazee vond plaats waarbij de schout-bij-nacht Karel Doorman op 28 februari 1942 om het leven kwam.
    • 8 maart » De Nederlandse mijnenveger Jan van Amstel tot zinken gebracht door een Japanse torpedobootjager.
    • 17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
    • 9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Velsink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Velsink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Velsink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Velsink (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I97007304.php : benaderd 17 januari 2026), "Rosina Antoinetta Velsink (1859-1942)".