Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Henricus Swinkels (1751-1813)

Persoonlijke gegevens Henricus Swinkels 


Gezin van Henricus Swinkels

Hij is getrouwd met Johanna Corneli Verstappen.

Zij zijn getrouwd op 15 januari 1775 te Aarle-Rixtel, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.

Zij zijn getrouwd op 15 januari 1775 te Aarle, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Henricus Swinkels


Eigenaar van deze stamboom : Rene SCHAPERS (renes13)
M henricus(hendrik) swinkels
Sosa : 100
Geboren 1 mei 1751 - Aarle-Rixtel, , , Noord-Brabant, Nederland
Overleden 2 januari 1813 - Aarle-Rixtel, , , Noord-Brabant, Nederland, leeftijd bij overlijden: 61 jaar oud

Ouders
henricus joannes swinckels 1714-1766
catharina joost van den meulenhof 1719-/1774

Relaties en kinderen
Gehuwd 15 januari 1775, Aarle-Rixtel, , , Noord-Brabant, Nederland, met johanna corneli verstappen 1755-1809 en hun kinderen
M joannus hendrik swinkels 1785-1850

Overzicht van de stamboom

joannes henrici(jan hendrick) swinckels ca 1668-1750 elisabeth peter (elsa petri) driessen van duijnhoven 1673-1720 joost van den meulenhof 1685-1768 catharina (cathelijn) meeuesse 1685
|
|
|
|
|
|
henricus joannes swinckels 1714-1766 catharina joost van den meulenhof 1719-/1774
|
|
|
henricus(hendrik) swinkels 1751-1813

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Swinkels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus Swinkels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Swinkels


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Henricus Swinkels



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 januari 1775 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van de opera La finta giardiniera van Wolfgang Amadeus Mozart in München.
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
    • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
    • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
  • De temperatuur op 2 januari 1813 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » De Brit Humphry Davy ontdekt de lichtboog.
    • 29 april » Rubber wordt gepatenteerd.
    • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
    • 30 november » De latere Willem I der Nederlanden zet na achttien jaar weer voet op Nederlandse bodem, op het strand van Scheveningen.
    • 30 november » Zware strijd in en rond Arnhem. De Franse bezetter wordt door een uitermate bloedige Pruisische stormaanval uit de stad verdreven.
    • 29 december » Britse soldaten steken Buffalo (New York) in brand tijdens de Oorlog van 1812.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Swinkels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Swinkels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Swinkels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Swinkels (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I95319196.php : benaderd 16 januari 2026), "Henricus Swinkels (1751-1813)".