Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Emericus Johan Cornelis Munsters (1737-1812)

Persoonlijke gegevens Emericus Johan Cornelis Munsters 


Gezin van Emericus Johan Cornelis Munsters

Hij is getrouwd met Joanna Maria Adrianus Meulendijcx.

Zij zijn getrouwd op 28 april 1771 te Deurne, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 33 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Henricus Munsters  1784-1856 


Notities over Emericus Johan Cornelis Munsters


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart)
M Eimert MunstersAfdrukken stamboom(Emericus Joannis Cornelis Munsters)

Geboren mogelijkerwijze 13 december 1737 - Deurne
Gedoopt 13 december 1737 - Deurne
Overleden 17 april 1812 - Deurne, leeftijd misschien 74 jaar oud
Pottenbakker - Landbouwer

Ouders
Johannes Cornelis Munsters ca 1693-1777
Helena Goossens

Relaties en kinderen
Gehuwd 28 april 1771, Deurne, met Johanna Maria Meulendijks ca 1740-1817 (zie notitie) en hun kinderen
M Johannes Munsters ?1772-1847
M Pieter Munsters 1774-1834
V Johanna Munsters ?1777-1834
V Helena Munsters 1781-1870
M Henricus Munsters ?1784-
M Hendricus Munsters 1784-1856

Broers en zusters
M Joannes Munsters ?1727-1728
V Joanna Munsters 1728-1777
M Petrus Munsters ?1731-1733
M Hendrik Munsters ?1733-1790
M Pieter Munsters ?1735-1825
V Gertrudis Munsters ?1740-
V Joanna Munsters ?1743-

Halfbroers en -zusters
Via Johannes Cornelis Munsters ca 1693-1777
met Jenneke Willems ca 1695-1724
V Maria Munsters ?1721-
V Wilhelma Munsters ?1722-
M Cornelis Munsters ?1724-1787

Grootouders langs vaderszijde , ooms en tantes
M Cornelius Joanssen Munsters ca 1650- gehuwd (1681)
V Maria Dierckx Horenvoirts ca 1665-
M Johannes Cornelis Munsters ca 1693-1777
gehuwd 1(1720)
3 kinderen , gehuwd 2(1726)
8 kinderen

Grootouders langs moederszijde, ooms en tantes
M Willem Goossens gehuwd
V Geertruda de Haert
V Helena Goossens
gehuwd (1726)
8 kinderen

Notities
Aantekeningen
Doopgetuigen: Peter: Peter Peters. Meter: Wilhelmina Emerici Goosens.
Aantekeningen
Ondertrouw: Deurne 13-04-1771

Bronnen
Doop: SA Peelland DTB Deurne nr. 2 folio 224, HIC Helmond DTB Deurne nr. 2 folio 84224
Overlijden: HIC Helmond BS Overlijden Deurne Fichenr 1812-1 aktenr. 36

Overzicht van de stamboom
Stamboom voorouders Stamboom nakomelingen Afdrukbare stambomen
Cornelius Joanssen Munsters ca 1650- Maria Dierckx Horenvoirts ca 1665- Willem Goossens Geertruda de Haert
|
|
|
|
|
|
Johannes Cornelis Munsters ca 1693-1777 Helena Goossens
|
|
|
Eimert Munsters ?1737-1812

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Emericus Johan Cornelis Munsters?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Emericus Johan Cornelis Munsters

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Emericus Johan Cornelis Munsters


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 april 1812 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Munsters

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Munsters.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Munsters.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Munsters (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I93084225.php : benaderd 2 februari 2026), "Emericus Johan Cornelis Munsters (1737-1812)".