Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Godefridus Lambertus van Bree (1749-1832)

Persoonlijke gegevens Godefridus Lambertus van Bree 


Gezin van Godefridus Lambertus van Bree

Hij is getrouwd met Francisca Spreeuwenberg.

Toestemming voor het huwelijk is 15 februari 1772 verkregen te Lierop, Noord-Brabant, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 1 maart 1772 te Lierop, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Godefridus Lambertus van Bree


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart)
M Goord van Bree
(Godefridus Lambertus van Breij)
(Godefridus Lambertus van Bree)

Geboren mogelijkerwijze 18 december 1749 - Lierop
Gedoopt 18 december 1749 - Lierop
Overleden 10 februari 1832 - Mierlo, leeftijd misschien 82 jaar oud
Bouwman (Lierop - Mierlo) (Weduwnaar)

Ouders
Lambert van Bree
Elisabeth van Dijk

Relaties en kinderen
Gehuwd 1 maart 1772, Lierop, met Francina Spreeuwenberg ဠ1778 (zie notitie) en hun kinderen
V Johanna van Bree ?1775
V Francina van Bree ?1776
Gehuwd mogelijkerwijze 14 juni 1778, Lierop, met Johanna Schepers (zie notitie) en hun kinderen
V Francisca van Bree ?1779
V Johanna Maria van Bree ?1780
V Theodora van Bree ?1783-
M Jan van Bree ?1784-1853

Broers en zusters
V Johanna Maria van Breij ?1746
V Henrica van Breij ?1747
M Johannes van Breij ?1753
(verbergen)

Gebeurtenissen
mogelijkerwijze 18 december 1749 :Geboorte - Lierop
18 december 1749 :Doop - Lierop
Bronnen: DTB Lierop inv.nr. 64.5 , folio 16v
1 maart 1772 :Huwelijk (met Francina Spreeuwenberg) - Lierop
Bronnen: HIC Helmond DTB Lierop nr. 39. DTB Lierop inv.nr. 64.5 , folio 119v
14 juni 1778 :Huwelijk (met Johanna Schepers) - Lierop
Bronnen: HIC Helmond DTB Lierop nr. 39
mogelijkerwijze 14 juni 1778 :Huwelijk (met Johanna Schepers) - Lierop
Bronnen: DTB Lierop inv.nr. 64.5 , folio 121
10 februari 1832 :Overlijden - Mierlo
Bronnen: BS Mierlo Deel 25 Jaar 1832 Akte 17

Notities
Aantekeningen
Doopgetuigen: Peter: Wilhelmus van Deyck. Meter: Anna Sanders.
Aantekeningen
Huwelijken Francisca Spreeuwenberg:
Ondertrouw: Lierop 15-02-1772. Kerkelijk huwelijk: Lierop 03-03-1772. Opmerking: de bruidegom is minderjarig.

Huwelijken Johanna Maria Schepers:
Ondertrouw: Lierop 30-05-1778. Kerkelijk huwelijk: Lierop 14-06-1778., Kerkelijk huwelijk: Lierop 14-06-1778.

Overzicht van de stamboom

Lambert van Bree Elisabeth van Dijk
|
|
|
Goord van Bree ?1749-1832

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Godefridus Lambertus van Bree?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Godefridus Lambertus van Bree

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Godefridus Lambertus van Bree


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 maart 1772 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: regen zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: droog. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1772: Bron: Wikipedia
    • 14 januari » De Groot Meester Nationaal van d'aloude en Zeer Eerwaarde Maatschappij der Vrije en Aengenomen Metzelaers, in de Republieq der Verenigde Nederlanden, ressort van de Generaliteit en onderhorige Volksplantingen verleent de loge L'Union Provinciale, gevestigd in Groningen (stad) haar constitutiebrief. De vrijmetselaars worden in Noord-Nederland actief.
    • 8 juni » Zaligverklaring van Paolo Burali d'Arezzo, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Napels.
    • 1 november » Antoine Lavoisier publiceert zijn ontdekking dat fosfor en zwavel bij verwarming "in massa toenemen".
  • De temperatuur op 10 februari 1832 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
    • 11 juli » Oprichting van de Leopoldsorde, deze onderscheiding wordt in België toegekend voor diensten die aan het vaderland werden bewezen.
    • 2 augustus » 1300 militairen in Illinois verslaan de Sac- en Fox-indianen. Dit is het einde van de Black Hawk Oorlog.
    • 2 augustus » Blanken decimeren het aantal indianen tijdens de slag bij Bad Axe River, Wisconsin.
    • 15 november » Start van het beleg van Antwerpen.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Bree

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Bree.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Bree.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Bree (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I81912294.php : benaderd 16 januari 2026), "Godefridus Lambertus van Bree (1749-1832)".