Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Johannes van den Eijnden (1817-????)

Persoonlijke gegevens Johannes van den Eijnden 


Gezin van Johannes van den Eijnden

(1) Hij is getrouwd met Catharina Clara de Jong.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1846 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.


(2) Hij is getrouwd met Alida Cornelia van Dulkenraat.

Zij zijn getrouwd op 28 oktober 1868 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 50 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Johannes van den Eijnden


Huwelijksdatum 03-05-1815 te Tilburg ????

Eigenaar van deze stamboom : hieron
M metselaar Joh. van den Eijnden
(Johannes van den Eijnden)

Geboren mogelijkerwijze in 1817 - Tilburg
Overleden
Metselaar

Ouders

metselaar Arnold van den Eijnden ?1785-
Metselaar

Anna Maria Cornelia Vinken ဠ1846

Relaties en kinderen
Gehuwd op 28 oktober 1868 (woensdag), Amsterdam, met Alida Cornelia van Dulkenraat 1835- en hun kinderen
V Catharina Elisabeth Cornelia van den Eijnden ?1874 gehuwd op 3 juni 1897 (donderdag) met timmerman Joh.Wilh.Jacob. Thuring
V Bertine Alida Elisabeth van den Eijnden ?1876 gehuwd op 23 mei 1902 (vrijdag) met schilder Simon Groen

Broers en zusters
V Adriana Maria van den Eijnden ?1816- Gehuwd op 29 juli 1858 (donderdag), Amsterdam, met schipper Joh. Arends 1822-
M metselaar Joh. van den Eijnden ?1817- Gehuwd op 28 oktober 1868 (woensdag), Amsterdam, met Alida Cornelia van Dulkenraat 1835-
M metselaar Arnold Norbert van den Eijnden ?1822-1874 Gehuwd op 4 juni 1857 (donderdag), Amsterdam, met Beatrix Maria Andreoli ?1823-1891

Bronnen
Huwelijk: https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/31310380

Overzicht van de stamboom
Stamboom voorouders Stamboom nakomelingen Afdrukbare stambomen
_____| 16_ sosa Joannes (Jan?) van den Eijnden ?1677-1715
_____| 8_ sosa Joannes Jansse van den Eijnden 1710-1792
/ ¯¯¯¯¯| 17_ sosa Helena van Kessel ?1678-?1734
_____| 4_ metselaar Jan van den Eijnden 1746-1811
/ \ _____| 18_ sosa Arnold Bauwens
/ ¯¯¯¯¯| 9_ sosa Anna (Maria) Aarts Bauwens 1719-1789
/ ¯¯¯¯¯| 19_ sosa Petronilla Petri van de Pas
|2_ metselaar Arnold van den Eijnden ?1785-
| \
| \ _____| 10_ Jan Baptist Pernigone
| \ /
| ¯¯¯¯¯| 5_ Anna Maria Pernigone 1751-1811
| \
| ¯¯¯¯¯| 11_ Maria Theresia van Erven
|--1_ metselaar Joh. van den Eijnden ?1817-
|3_ Anna Maria Cornelia Vinken ဠ1846

BS Huwelijk met Johannes van den Eijnden
Bruidegom
Johannes van den Eijnden
Beroep
Metselaar
Geboorteplaats
Tilburg
Leeftijd
51
Bruid
Alida Cornelia van Dulkenraat
Geboorteplaats
Rotterdam
Leeftijd
33
Vader van de bruidegom
Arnoldus van den Eijnden
Moeder van de bruidegom
Anna Maria Cornelia Vinken
Vader van de bruid
Jacobus van Dulkenraat
Moeder van de bruid
Cornelia van den Neut
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
28-10-1868
Gebeurtenisplaats
Amsterdam
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Noord-Hollands Archief
Plaats instelling
Haarlem
Collectiegebied
Noord-Holland
Aktenummer
Reg.9 fol. 92v
Registratiedatum
28-10-1868
Akteplaats
Amsterdam
Opmerking
Weduwnaar van Catharina Cara de Jong. Weduwe van Johannes Arnoldus Krins.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van den Eijnden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes van den Eijnden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 november 1817 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
    • 24 april » Huwelijk van kroonprins Jozef van Saksen-Altenburg en prinses Amelie van Württemberg in Kirchheim unter Teck.
    • 31 mei » De opera La gazza ladra van Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 9 oktober » In België wordt de Universiteit Gent plechtig geopend.
    • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname.
    • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 28 oktober 1868 lag rond de 10,5 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Eijnden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I77245776.php : benaderd 31 januari 2026), "Johannes van den Eijnden (1817-????)".