Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Sophia (1455-1532)

Persoonlijke gegevens Sophia 

  • Alternatieve namen: Sophia (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Sofia N.N. (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Sophya N.N. (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Sophia N.N. (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), van Gemert (gehuwde naam, aangenomen als onderdeel van het huwelijk), van Gemert, Sophia Diercksvrouwe N.N., Sophya
  • Zij is geboren ca 1455 in Gemert, Noord-Brabant, Nederland.
    1470
  • Ze werd gedoopt.
    Sophia Diercksvrouwe (Sofia, Sphya)
  • Geloof: RK.
  • Zij is overleden op 4 april 1532 in Gemert, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 77 jaar oud.
    77; ca 1532
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 juli 2020.

Gezin van Sophia

Zij is getrouwd met Dierck Dierck van Gemert.

Zij zijn getrouwd ca 1490, zij was toen 35 jaar oud.

Zij zijn getrouwd ca 1492, zij was toen 37 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Sophia


Eigenaar van deze stamboom : Henk PEETERS (janniewestra)
V Sophya N.
Sosa : 18.569
Overleden op 4 april 1532 (maandag)

Relaties, kinderen, de kleinkinderen en de achterkleinkinderen
Gehuwd met Dierck van Gemert, overleden op 20 februari 1517 (dinsdag) (Ouders : M Dierck VI van Gemert ဠ1474 & V N. N.) en hun kinderen
M Dierck (de Oude) van Gemert ca 1500- gehuwd circa 1525 met Hilleken Hendrik Vreijnssen en hun kinderen
M Dierck (de Jonge) van Gemert gehuwd circa 1540 met Willemken Bruijnen
Dierck (de Jonge) van Gemert gehuwd met Marijke Schoemekers en hun kinderen :
M Wilhelmus Theodori van Gemert
V Catharina Dirckx van Gemert
M Theodorus Theodorus van Gemert
M Cornelis Dirckszn van Gemert
M Willem Dirckxzn de Oude van Gemert ca 1520-1616 gehuwd circa 1565 met Jenneke Anselmus Jegers en hun kinderen :
M Dirck Wilhelmus van Gemert ca 1570
M Anselmus Wilhelmi van Gemert
V Jenneken Willemsdr van Gemert ဠ1625
V Hilleke Wilhelmus van Gemert ca 1570
V Petronella Willems van Gemert
V Merike Wilhelmus van Gemert
M Lambertus Wilhelmus van Gemert
M Godefridus Wilhelmus van Gemert
M Jan Dirkszn van Gemert ca 1540 gehuwd circa 1565 met Maria Hendriksdr van Oventgen en hun kinderen :
V Hendrickxken Jan Dirxdr van Gemert ca 1575

Jan Dirkszn van Gemert ca 1540 gehuwd circa 1579 met Hilleke Hendrik Stevens ca 1560 en hun kinderen :
M Willem Jan Dirkszn van Gemert ca 1580
M Dirk Jan Dirkszn van Gemert
M Hendrik Jan Dirkszn van Gemert
M Jan Jan Dirkszn van Gemert
M Laureijns Jan Dirkszn van Gemert

Overzicht van de stamboom

*****

Eigenaar van deze stamboom : Henk PEETERS (janniewestra)
V Sophya N.
Overleden 4 april 1532 (maandag)

Relaties, kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen
Gehuwd met Dierck van Gemert, overleden 20 februari 1517 (dinsdag) (Ouders : M Dierck VI van Gemert ဠ1474 & V N. N.) en hun kinderen
M Dierck (de Oude) van Gemert ca 1500- Gehuwd circa 1525 met Hilleken Hendrik Vreijnssen en hun kinderen
M Dierck (de Jonge) van Gemert Gehuwd circa 1540 met Willemken Bruijnen
Dierck (de Jonge) van Gemert Gehuwd met Marijke Jan Schoenmekers 1525 en hun kinderen :
M Wilhelmus Dierckx van Gemert
V Catharina Dierckx van Gemert
M Theodorus Dierckx van Gemert
M Cornelis Dirckszn van Gemert
M Willem Dirckxzn de Oude van Gemert ca 1520-1616 Gehuwd circa 1565 met Jenneke Anselmus Jegers en hun kinderen :
M Dirck Wilhelmus van Gemert ca 1570
M Anselmus Wilhelmi van Gemert
V Jenneken Willemsdr van Gemert ဠ1625
V Hilleke Wilhelmus van Gemert ca 1570
V Petronella Willems van Gemert
V Merike Wilhelmus van Gemert
M Lambertus Wilhelmus van Gemert
M Godefridus Wilhelmus van Gemert
M Jan Dirkszn van Gemert ca 1540 Gehuwd circa 1565 met Maria Hendriksdr van Oventgen en hun kinderen :
V Hendrickxken Jan Dirxdr van Gemert ca 1575

Jan Dirkszn van Gemert ca 1540 Gehuwd circa 1579 met Hilleke Hendrik Stevens ca 1560 en hun kinderen :
M Willem Jan Dirkszn van Gemert ca 1580
M Dirk Jan Dirkszn van Gemert
M Hendrik Jan Dirkszn van Gemert
M Jan Jan Dirkszn van Gemert
M Laureijns Jan Dirkszn van Gemert

Overzicht van de stamboom

*****

Eigenaar van deze stamboom : Willem den BROK (denbrokw)
V Sophia NN.
Sosa : 29.897
Geboren circa 1455
Overleden circa 1532, leeftijd ongeveer 77 jaar oud

Relaties en kinderen
Gehuwd circa 1492 met Dierck (de Bastaard) van Gemert ca 1468-ca 1517 (zie notitie) en hun kinderen
M Dierck Dierck (de Oude) van Gemert ca 1493

Aantekeningen
Dierck van Gemert natuurlijke zoon, geb. ca. 1468, wordt 21-2-1476 voor het eerst genoemd samen met zijn moeder, en zal dan - gezien zijn huwelijk ca. 1492 - nog jeugdig zijn geweest hetgeen doet vermoeden dat hij destijds minimaal 7 jaar zijn geweest, dus geboren voor 21-2-1469. Uitgaande van de inschatting dat hij een volwassen leeftijd van 24 jaar zal hebben gehad bij zijn huwelijk zal hij derhalve wellicht zijn geboren in 1468 hetgeen strookt met de andere benadering van vóór 1469, buitenechtelijk geboren tijdens het huwelijk van vader met Foyssa want anders zou hij door vader gemakkelijk middels het huwelijk met zijn moeder zijn gewettigd. (Wettiging bij natuurlijke kinderen was mogelijk mits ze waren geboren uit partners die op het moment van verwekking nog in ongehuwde en/of weduwstaat verkeerden), overl. voor 20-02-1517, tr. (ca. 1492) Sophya N., overleden na 14-04-1532.

Bronnen
Gezin: O.a.: "Stammen alle Gementenaren af van Karel de Grote" door Willy Ivits en Hans Vogels, uitgave Heemkundekring De Kommanderij Gemert 1993.

Overzicht van de stamboom

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sophia?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Sophia


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia



Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I7696182.php : benaderd 12 januari 2026), "Sophia (1455-1532)".