Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Wilhelmina Broens (1836-1916)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina Broens 


Gezin van Wilhelmina Broens

Zij is getrouwd met Arnoldus van den Eijnde.

Zij zijn getrouwd op 21 februari 1873 te Lierop, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 36 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Wilhelmina Broens


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart
V Wilhelmina Broens
Geboren op 13 november 1836 - Nederweert
Overleden op 20 november 1916 - Nederweert , leeftijd bij overlijden: 80 jaar oud
Dienstmeid

Ouders
Joannes Broens ca 1796-1852
Antonetta Kuepers

Relaties en kinderen
Gehuwd op 21 februari 1873, Lierop, met Arnoldus van den Eijnde 1833-1908 en hun kinderen
M Peter Joannes van den Eijnden
M Theodorus van den Eijnden 1882-1965

Broers en zusters
M Jan Mathijs Broens 1838-1920
M Peter Joannes Broens 1840-1875
M Peter Theodorus Broens 1842-
M Willem Broens 1847-1911

Grootouders langs vaderszijde , ooms en tantes
M Mathijs Broens ca 1761-1829 gehuwd
V Mathea Seerden ca 1756-1828
V Gertrudis Broens 1787-1861
gehuwd (1831)
V Hendrina Broens ca 1792-1839
gehuwd (1831)
1 kind
V Joanna Maria Broens ca 1793-1861
gehuwd (1822)
6 kinderen
M Joannes Broens ca 1796-1852
gehuwd
5 kinderen
V Petronella Broens ca 1798-1867
gehuwd (1839)

Bronnen
Huwelijk: BS Lierop Deel 17 Jaar 1873 Akte 5

Overzicht van de stamboom
S
Mathijs Broens ca 1761-1829 Mathea Seerden ca 1756-1828
|
|
|
Joannes Broens ca 1796-1852 Antonetta Kuepers
|
|
|
Wilhelmina Broens 1836-1916

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmina Broens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmina Broens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmina Broens


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 november 1836 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 6 maart » Val van Fort Alamo
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
  • De temperatuur op 21 februari 1873 lag rond de 1,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 20 november 1916 lag tussen 3,2 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,4 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
    • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
    • 28 augustus » Italië verklaart de oorlog aan Duitsland.
    • 1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
    • 29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Broens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Broens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Broens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Broens (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I76707435.php : benaderd 14 januari 2026), "Wilhelmina Broens (1836-1916)".