Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Petronella Huijbers (1782-1857)

Persoonlijke gegevens Petronella Huijbers 


Gezin van Petronella Huijbers

Zij heeft/had een relatie met Cornelis Verberne.


Kind(eren):

  1. Mechelina Verberne  1805-1871
  2. Franciscus Verberne  1807-1877 
  3. Joanna Maria Verberne  1815-1863 
  4. Johanna Maria Verberne  1821-1894 


Notities over Petronella Huijbers


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart
V Petronella Huijbers
(Petronella Huijpers) (Petronella Huijberts)

Geboren mogelijkerwijze op 2 oktober 1782 - Woensel
Gedoopt op 2 oktober 1782 - Wpensel
Overleden op 8 mei 1857 - Woensel , leeftijd bij overlijden: mogelijkerwijze 74 jaar oud
Landbouwster (Veldhoven - Woensel) (Weduwe)

Ouders
Gerardus Huijbers
Helena van der Heijden

Relaties en kinderen
Gehuwd met Cornelis Verberne ?1783-1830 en hun kinderen
V Mechelina Verberne ?1805-1871
M Francis Verberne 1807-1877
V Johanna Maria Verberne 1815-1863
V Maria Verberne 1821-1894

Broers en zusters
V Maria Huijbers ca 1775-1843
M Theodorus Huijbers ?1785

Notities
Aantekeningen
Doopgetuigen: Peter: Henricus van Eet. Meter: Wilhelma van der Heijden.

Bronnen
Doop: zoekjestamboom inv. nr. 48.3 Folio 61v
Overlijden: BS Woensel Deel 35 Jaar 1857 Akte 34

Overzicht van de stamboom
Stamboom voorouders Stamboom nakomelingen Afdrukbare stambomen

Gerardus Huijbers Helena van der Heijden
|
|
|
Petronella Huijbers ?1782-1857

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella Huijbers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petronella Huijbers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petronella Huijbers


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 oktober 1782 lag rond de 9,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1782: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van Die Räuber van Friedrich Schiller in Mannheim.
    • 6 april » Rama I wordt koning van Thailand. Begin van de thans regerende Chakri-dynastie.
    • 16 juli » Première van de opera Die Entführung aus dem Serail van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 4 augustus » Constanze trouwt met Wolfgang Amadeus Mozart.
    • 30 november » Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk tekenen een voorlopig vredesverdrag, waarmee een eind komt aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 8 mei 1857 lag rond de 15,9 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 30%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan China (Tweede Opiumoorlog).
    • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
    • 4 maart » James Buchanan wordt beëdigd als 15e president van de Verenigde Staten
    • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
    • 18 mei » Opening van de Rotterdamsche Diergaarde, het latere Diergaarde Blijdorp.
    • 24 oktober » Oprichting van Sheffield FC, door de FIFA erkend als oudste voetbalclub ter wereld.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Huijbers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Huijbers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Huijbers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Huijbers (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I76092394.php : benaderd 17 januari 2026), "Petronella Huijbers (1782-1857)".