Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Anna Ariaen Pels (1490-1538)

Persoonlijke gegevens Anna Ariaen Pels 

  • Alternatieve namen: van den Eijnde (gehuwde naam, aangenomen als onderdeel van het huwelijk), Anna Adriaan Arnoud Pels (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), van den Eynde (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Anna Pels (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk)
  • Zij is geboren in het jaar 1490 in Den Dungen, Sint-Michielsgestel, Noord-Brabant, Nederland.
    ca 1510 ?, Sint-Michieksgestel
  • Ze werd gedoopt.
    Anna Adriaan Arnoud (Anna Ariaen)
  • Zij is overleden in het jaar 1538, zij was toen 48 jaar oud.
  • Een kind van Adriaen Aernt Pels en Merieken
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 december 2019.

Gezin van Anna Ariaen Pels

Zij had een relatie met Henrick Willem van den Eijnde.


Notities over Anna Ariaen Pels


Stamboom Van Osch » Anna Ariaen Pels
Persoonlijke gegevens Anna Ariaen Pels
Zij is geboren rond 1510 in Sint-Michielsgestel.
Zij is overleden.

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Ariaen Pels
Aernt Pels
± 1450-????
Adriaen Aernt Pels
± 1480-1539
Merieken N.N.
± 1485-< 1539
Anna Ariaen Pels
± 1510-????

Henrick Willem van den Eijnde
????-< 1539

Gezin van Anna Ariaen Pels
Zij is getrouwd met Henrick Willem van den Eijnde.

Notities bij Anna Ariaen Pels
- heeft 2 minderjarige kinderen rond 1541

schepenprotocol Sint-Michielsgestel:
273 Wij Willem Henricks van Griensvenne, Henrick van Weert, Willem Goerts van de Merendonck en Peter Aerts van de Venne, schepenen in Gestel bij Herlaer, verklaren dat voor ons zijn verschenen Claes Jan Mercelis en Jan Henrick Spierincks die zijn verzochtom een verklaring af te leggen of dat ANNEN dochter van wijlen Ariaen Pels met haar minderjarige kinderen al dan niet twee stukken akkerland daar heeft liggen in de parochie Gestel, ´leeg liggend (dus ongebruikt, JT) en of het gewenst is dat Annen en haar kinderen beter dat bezit zouden verkopen tot onderhoud van haar en haar kinderen. Claes en Jan verklaren vervolgens onder ede voor schout en schepenen hiertoe bijeen gekomen in ´gebannen vierschaar´, dat Anna en haar minderjarige kinderen de genoemde stukken land in het openbaar heeft verkocht om daarmee de vervallen pachten en haar schulden heeft betaald en het geld dat erover schoot aan de voogden heeft gegeven ten voordele van Anna en haar minderjarige kinderen om dat geld te beleggen zoals hoort en de genoemde akker ´leeg liggend of enen verpachten van quader betalinge´. (ze maken blijkbaar duidelijk dat de akker daar ongebruikt lag en dat er blijkbaar alleen verhuurd kon worden aan iemand die slecht van betalen was, JT). Datum ... december 1541. Datering: 00-12-1541

*****

Genealogische verzameling Van Beurden x Swanenberg - Van Vliet x Bakkers » Anna Ariaen Pels
Persoonlijke gegevens Anna Ariaen Pels
Zij is overleden.

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Ariaen Pels
Ariaen Pels

Marieke

Anna Ariaen Pels

Henrick Willem van den Eijnde
????-< 1539

Gezin van Anna Ariaen Pels
Zij had een relatie met Henrick Willem van den Eijnde

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Ariaen Pels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Ariaen Pels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Ariaen Pels

Aernt Pels
1450-????
Merieken
1477-< 1539

Anna Ariaen Pels
1490-1538



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Pels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pels (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I66927436.php : benaderd 21 januari 2026), "Anna Ariaen Pels (1490-1538)".