Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Gertrudis Janssen van den Berk (1770-????)

Persoonlijke gegevens Gertrudis Janssen van den Berk 

  • Alternatieve namen: Gertruda Jan Janssendr (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Gertrudis Joannis Janssens (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Geertruij Janssen (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Geertruijda Janssens (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Gertrudis Joannes Janssen (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Gertrudis Janssen, van Hout, Gertrudis Joannis Janssen, Gertrudis Janssens, Gertrudis van den Berk
  • Zij is geboren in het jaar 1770 in Boekel, Noord-Brabant, Nederland.
  • Ze werd gedoopt in het jaar 1770 in Boekel, Noord-Brabant, Nederland.
    Gertrudis Janssen
  • Geloof: RK.
  • Zij is overleden in Gemert, Noord-Brabant, Nederland.
    25-12-1822 ?
  • Een kind van Joannes van den Berk en Gertrudis van den Berk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 maart 2020.

Gezin van Gertrudis Janssen van den Berk

Zij is getrouwd met Andreas Andreas van Hout.

Zij zijn getrouwd op 2 februari 1794 te Gemert, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Gertrudis Janssen van den Berk


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart)
V Geertruij Janssen
(Gertrudis Joannis Janssen)
(Gertrudis Joannes Janssen)

Relaties en kinderen
Gehuwd met Andries van Hout ဠ1839 en hun kinderen
V Joanna Maria van Hout ?1795

Overzicht van de stamboom

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gertrudis Janssen van den Berk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gertrudis Janssen van den Berk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gertrudis Janssen van den Berk

Gertrudis Janssen van den Berk
1770-????

1794

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 februari 1794 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1794: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Frankrijk schaft de slavernij af. Tijdelijk, zoals later blijkt.
    • 28 juli » Maximilien de Robespierre wordt geëxecuteerd, waarmee een eind komt aan de Terreur in Frankrijk.
    • 19 oktober » De Slag bij Puiflijk wordt gevoerd tijdens de Eerste Coalitieoorlog.

Over de familienaam Van den Berk


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I61939995.php : benaderd 17 januari 2026), "Gertrudis Janssen van den Berk (1770-????)".