Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem (1324-1374)

Persoonlijke gegevens Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem 

  • Alternatieve namen: Jan van Wittem, Heer van Wittem (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Jan de Corsselaer (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Johan van Brabant (ook bekend als / alias), Jan van Corselaer Withem Boutersem (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), John de Brabant (meisjesnaam, naam voor het eerste huwelijk), Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem, Jan van Corselaer, Jan I van Corsselaer, Jan van Corselaer
  • Hij is geboren in het jaar 1324 in Monster, Zuid-Holland, Nederland.

    Waarschuwing Let op: Leeftijd bij trouwen (??-??-1325) lag beneden de 16 jaar (1).

    1310 ?; ca 1312, Brabant-sur-Meuse, Basse-Lorraine
  • Hij werd gedoopt.
    Jan Jan
  • Beroep: Heer van Wittem.
  • Hij is overleden in het jaar 1374, hij was toen 50 jaar oud.
    61; 1371 ?; 1373
  • Een kind van Jan II van Brabant en Catharina van Corsselaer Withem
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 juli 2020.

Gezin van Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem

(1) Hij heeft/had een relatie met Amelberga van Duivenvoorde.


(2) Hij is getrouwd met Catharina van Holsit.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1325, hij was toen 1 jaar oud.


Notities over Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem


Eigenaar van deze stamboom : Henk PEETERS (janniewestra
M Jan I van Corsselaer
Geboren in 1310
Overleden in 1371 , leeftijd bij overlijden: 61 jaar oud
Ook bekend als Jan van Wittem heer van Wittem

Ouders
Jan II van Brabant 1275-1312
Catharina van Corsselaer

Broers en zusters
V Yda Bastarddr van Brabant
M Johan van Brabant ca 1312

Half broers en zusters
Van 's kant Jan II van Brabant 1275-1312
met Margaretha van York 1275-1333
M Jan III van Brabant 1300-1355
met Elisabeth (of Isabelle) van Cortygin
M Jan van Cortygin 1298-1340

Notities
Aantekeningen
Johan I Corsselaar ook bekend als Jan van Wittem heer van Wittem (1310-1371) was een bastaardzoon van Johan II, hertog van Brabant en Limburg, graaf van Leuven, markgraaf van Antwerpen en heer van Mechelen (1275-1312), en diens maîtresse Catharina Corsselaer

Titels

Johan droeg de titels heer van Wittem van 1310 tot 1371 en heer van Waltwilder, Mechelen, La Rochette, IJse en Colonster. Heerlijkheid IJse

De heren van IJse behoorden tot het geslacht Isque en waren vazallen van de hertog van Brabant. Dit geslacht stierf echter uit in de mannelijke lijn en de laatste erfgename, Maria d'Oisy, verkocht de heerlijkheid in 1335 aan Johan.

Johans achterkleinzoon, Hendrik II van Wittem die trouwde met Jacoba van Glymes, bewoonde het Kasteel Boutersem. Diens zoon Hendrik III van Wittem (1440-1515) bouwde het kasteel van IJse nadat het dorp Overijse in 1489 was platgebrand door de troepen van Maximiliaan van Oostenrijk. Heerlijk en kasteel Wittem

Hij kocht in 1344 het Kasteel Wittem voor 2.300 gulden van Gerard van Wittem uit het geslacht Julemont die het kasteel sinds ca. 1200 in bezit heeft gehad.

Huwelijk en kinderen

Johan I trouwde ca. 1338 met van Catharina van Holsit (ca. 1318-) de dochter van Thomas I van Holsit uit het geslacht Julemont en werd de vader van:

Johan II Corsselaar, heer van Wittem en Beersel (1340-1405)

Na het overlijden van Catharina trouwde hij met Amalberga van Duivenvoorde-Wassenaer, vrouwe van Boutersem. Door zijn huwelijk met Amalberga kwam ook de heerlijkheid Boutersem in zijn bezit.

Zijn zoon Johan II verkreeg in 1391, als seneschalk onder hertogin Johanna van Brabant en haar echtgenoot Wenceslas, de erkenning van zijn heerlijke rechten over Brussel en omgeving. Met de hulp van een Brusselse volksmilitie slaagde hij erin het naburigekasteel van Gaasbeek, waar de moordenaars van Everaard t'Serclaes zich verscholen hadden, in te nemen. Nakomelingen uit zijn tweede huwelijk zullen zeven generaties lang, tot het einde van de 16e eeuw, burchtheren van Beersel blijven.

Overzicht van de stamboom

Jan I van Brabant 1254-1294 Margaretha van Dampierre
|
|
|
Jan II van Brabant 1275-1312 Catharina van Corsselaer
|
|
|
Jan I van Corsselaer 1310-1371

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem

Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem
1324-1374

(1) 
(2) 1325

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Van Corselaer Withem Boutersem


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I59806080.php : benaderd 19 januari 2026), "Jan Jan van Corselaer Withem Boutersem (1324-1374)".