Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Helena Maria Janus (1923-1988)

Persoonlijke gegevens Helena Maria Janus 


Gezin van Helena Maria Janus

(1) Zij is getrouwd met Judocus Nicolaas Maria van der Asdonk.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1947 te Heemstede, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)

Zij hebben in 1972 een scheiding aangevraagd.

Het echtpaar is in 1963 gescheiden.


(2) Zij is getrouwd met Petrus Adelaar.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1972, zij was toen 48 jaar oud.


Notities over Helena Maria Janus


tr. (resp. 26 en 23 jaar oud) te Heemstede op 3 mrt 1947, kerk.huw. te Heemstede Valkenburgerplein op 3 mei 1947, (Gescheiden van tafel en bed te Heemstede circa aug 1963)
met

Helena Maria JANUS, geb. te Heemstede Waarschijnlijk geboren: Borneostraat 46, Heemstede op 15 mei 1923, ovl. (65 jaar oud) te Amsterdam op 5 aug 1988.
Judocus Nicolaas Maria (Jos) van der ASDONK en Helena Maria JANUS
Scheiding uiteindelijk vanwege huwelijk met Piet Adelaar-1972.

Uit dit huwelijk 8 kinderen:

V Helena Maria Janus
Ouders

Ferdinand Janus 1887-1964
Maria Johanna Alida Peperkorn 1892-1924
Huwelijken

Gehuwd met Judocus Nicolaas Maria van der Asdonk
Gehuwd met Petrus Adelaar
Broers en zusters

M Johannes Hendrik Maria (In Leven) Janus
? Dionicius (In Leven) Janus

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Helena Maria Janus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Helena Maria Janus

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1923 lag tussen 3,3 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
    • 13 mei » Zaligverklaring van Robertus Bellarminus (1542-1621), Italiaans theoloog en kardinaal.
    • 4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
    • 16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
    • 6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
    • 23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
  • De temperatuur op 3 mei 1947 lag tussen 6,7 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Cova Piedade.
    • 15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
    • 6 juni » Tjeerd van der Weide, voormalig NSB-burgemeester van Velsen wordt na een ter dood veroordeling geëxecuteerd voor zijn daden tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    • 10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
    • 11 juli » De Exodus 1947 vertrekt uit Frankrijk naar Palestina.
    • 30 december » Koning Michael van Roemenië doet afstand van de troon, onder druk van de communisten, aldus de verklaring die hij aflegt.
  • De temperatuur op 5 augustus 1988 lag tussen 12,6 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (33%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
    • 5 februari » Zwemmer Michael Gross brengt in Parijs het Europese record op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) op 1.44,14.
    • 22 maart » De regering in Zuid-Afrika legt het oppositionele weekblad New Nation een verschijningsverbod op van drie maanden. Het is de eerste keer dat op grond van de noodtoestand een krant een verschijningsverbod krijgt opgelegd.
    • 23 april » Verheffing van het Bisdom Luxemburg tot Aartsbisdom Luxemburg.
    • 24 juli » De Spaanse wielrenner Pedro Delgado wint de 75 editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 15 september » De Angolese verzetsorganisatie UNITA moet na hevige gevechten met regeringtroepen een aantal strategische posities aan de Benguela-spoorweg in Midden-Angola prijsgeven.
    • 21 december » 270 mensen komen om als een vliegtuig tijdens Pan Am vlucht 103 explodeert en neerstort op Lockerbie (Schotland). De aanslag leidt tot een jarenlange boycot van Libië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1922 » Ger Harmsen, Nederlands filosoof en historicus († 2005)
  • 1922 » Jakucho Setouchi, Japans schrijfster en boeddhistisch non
  • 1923 » Cor Braasem, Nederlands waterpoloër († 2009)
  • 1923 » Richard Avedon, Amerikaans fotograaf († 2004)
  • 1923 » John Lanchbery, Engels componist († 2003)
  • 1924 » Jan Kerkhofs, Belgisch jezuïet en godsdienstsocioloog († 2015)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Janus

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Janus.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Janus.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Janus (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I50869076.php : benaderd 7 maart 2026), "Helena Maria Janus (1923-1988)".