Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Franciscus Luijcas Smits (1758-1832)

Persoonlijke gegevens Franciscus Luijcas Smits 


Gezin van Franciscus Luijcas Smits

Hij is getrouwd met Henrica Peeter Heesmans.

Zij zijn getrouwd op 3 februari 1793 te Deurne, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Luitgarda Smits  1796-1861 


Notities over Franciscus Luijcas Smits


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart)
M Francis Smits
(Franciscus Smits)

Geboren circa 1759 - Deurne
Overleden 30 januari 1832 - Deurne-Vlierden, leeftijd ongeveer 73 jaar oud
Landbouwer (Deurne - Vlierden) (Weduwnaar)

Ouders
Lucas Smits
Maria van Moorsel

Relaties en kinderen
Gehuwd met Hendrina Heesmans ca 1766-1818 en hun kinderen
V Johanna Maria Smits 1793-1866
V Ludgarda Smits 1796-1861

Bronnen
Overlijden: BS Vlierden Deel 11 Jaar 1832 Akte 5

Overzicht van de stamboom

Lucas Smits Maria van Moorsel
|
|
|
Francis Smits ca 1759-1832

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Luijcas Smits?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus Luijcas Smits

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Luijcas Smits

Franciscus Luijcas Smits
1758-1832

1793

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 februari 1793 lag rond de 7,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
    • 21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
    • 21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
    • 1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
    • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
    • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
    • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
  • De temperatuur op 30 januari 1832 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
    • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
    • 11 juli » Oprichting van de Leopoldsorde, deze onderscheiding wordt in België toegekend voor diensten die aan het vaderland werden bewezen.
    • 2 augustus » Blanken decimeren het aantal indianen tijdens de slag bij Bad Axe River, Wisconsin.
    • 15 november » Start van het beleg van Antwerpen.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smits

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smits.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smits.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smits (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I29343470.php : benaderd 9 januari 2026), "Franciscus Luijcas Smits (1758-1832)".