Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Marcelis Johannes Kusters (1774-1831)

Persoonlijke gegevens Marcelis Johannes Kusters 


Gezin van Marcelis Johannes Kusters

Hij is getrouwd met Mechtildis Paulus Aarts.

Toestemming voor het huwelijk is 21 januari 1804 verkregen te Asten, Noord-Brabant, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 5 februari 1804 te Asten, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johanna Kusters  1813-1864
  2. Arnoldus Kusters  1815-1890
  3. Antonetta Kusters  1818-1879


Notities over Marcelis Johannes Kusters


Eigenaar van deze stamboom :¬â€ Nico van den BOGAART¬â€ (nvdbogaart)
M Marcelis Custers
(Marcelis Johannes Ceusters) (Marcelis Johannes Kusters)
(Marcelis Johannes Custers)

Geboren mogelijkerwijze 10 september 1774
Gedoopt 10 september 1774 - Someren
Overleden 27 november 1831 - Someren, leeftijd misschien 57 jaar oud
Bouwman - Landbouwer (Donckstraat, Someren) (Weduwnaar)

Ouders
Johannes Franciscus Custers ဠ
Angela Vleminkx ?1734-

Relaties en kinderen
Gehuwd 5 februari 1804, Asten, met Mechelina Aarts ?1777-1829 (zie notitie) en hun kinderen
M Paulus Kusters ?1804-1861
V Engelina Kusters ?1806-1834
V Engelberta Kusters ?1806-
V Johanna Maria Kusters ?1809-1842
V Johanna Kusters 1812-1864
M Arnoldus Kusters 1815-
V Antonetta Kusters 1818-1879

Broers en zusters
M Walterus Custers ca 1765-
M Antonius Custers ca 1769-
M Franciscus Kusters 1771-

Grootouders langs moederszijde, ooms en tantes
M Walter Antonius Vleminx gehuwd
V Maria Marcellis Verdeyseldonck
V Angela Vleminkx ?1734-
gehuwd (1764)
4 kinderen

Notities
Aantekeningen
Doopgetuigen: Peter: Martinus van der Linden. Meter: Petronella Judocus van Weert.
Aantekeningen
Ondertrouw: Asten 21-01-1804

Bronnen
Doop: HIC Helmond DTB Someren nr. 2 folio 135
Huwelijk: HIC Helmond DTB Asten nr. 17 folio 19v
Overlijden: BS Someren Deel 23 Jaar 1831 Akte 55

Overzicht van de stamboom

Walter Antonius Vleminx Maria Marcellis Verdeyseldonck
|
|
|
Johannes Franciscus Custers ဠ Angela Vleminkx ?1734-
|
|
|
Marcelis Custers ?1774-1831

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marcelis Johannes Kusters?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marcelis Johannes Kusters

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marcelis Johannes Kusters


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 september 1774 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: wat dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 5 februari 1804 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: regen . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1804: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Einde van de Franse overheersing in Haïti. Haïti wordt de eerste zwarte republiek en het tweede onafhankelijke land in Noord-Amerika na de Verenigde Staten.
    • 14 maart » Johann Strauss sr., Oostenrijks componist († 1849)
    • 11 juli » In een duel doodt de Amerikaanse vicepresident Aaron Burr de minister van Financiën, Alexander Hamilton.
    • 1 september » De planetoïde Juno wordt ontdekt door de Duitse astronoom Karl Ludwig Harding.
    • 23 november » Tijdens het verblijf van paus Pius VII in Lyon, onderweg naar de kroning van Napoleon in Parijs, sterft zijn reisgenoot kardinaal Stefano Borgia.
    • 2 december » In de Notre-Dame van Parijs wordt Napoleon Bonaparte tot keizer gekroond. Hij is de eerste Franse keizer in duizend jaar.
  • De temperatuur op 27 november 1831 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
    • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
    • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
    • 16 juni » Het eerste nummer van het Belgisch Staatsblad rolt van de persen.
    • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
    • 9 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Korea.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kusters

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kusters.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kusters.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kusters (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I20056218.php : benaderd 19 januari 2026), "Marcelis Johannes Kusters (1774-1831)".