Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Rien van Nunen (1912-1975)

Persoonlijke gegevens Rien van Nunen 


Gezin van Rien van Nunen


Notities over Rien van Nunen


Marinus (Rien) van Nunen (Hillegom, 10 december 1912 ·Äì Haarlem, 6 september 1975) was een Nederlands acteur.
BIografie
Theater/Dans
Film
TV
Overig
Trivia
Externe Links
Bronnen
BIografie
Hij begon zijn carri√®re bij toneelgezelschappen in Amsterdam. Hij kreeg nationale bekendheid met de televisieserie Stiefbeen en zoon. Voor deze NCRV-serie, die van 1963 tot 1971 werd uitgezonden en waarin hij samen met Piet Römer speelde kreeg hij in 1964de eerste Gouden Televizier-Ring. Rien van Nunen speelde vader Toon Stiefbeen. Van 1962 tot 1969 speelde hij de rol van burgemeester in Swiebertje. Hij werd in 1970 opgevolgd door Louis Borel. Van 1967 tot 1969 de hoofdrol als taxichauffeur Freek Nijmaninde serie Eerste man.

Door ernstige reuma gehinderd, werd hij min of meer gedwongen te stoppen met acteren. Later bracht hij samen met Bert van Dongen het liedjesprogramma Breng eens een zonnetje. Zijn eerste vrouw was Maria Thekla (Riet) van Haagen. Samen runden zij korte tijd een slijterij in de Amsterdamse Swammerdamstraat. Uit dit huwelijk werden drie kinderen geboren: Henk, Ton en Rien. Zijn tweede vrouw was actrice Hella Faassen.

*****

26-03-2019:
| genealogieonline |
Bekijk in een webbrowser
Contact over Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem

Dit bericht is door Marja van Ingen Schenau -Roovers gestuurd aan Sanne van den Eijnde, de auteur van Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem.

Let op als u op deze e-mail wilt reageren: Het e-mail adres van de berichtstuurder staat in deze e-mail als ontvanger (en Genealogie Online als zender). De auteur van de publicatie heeft dit bericht ontvangen via een zogenaamde blind-carbon-copy (BCC) zodat zijn/haar e-mail adres niet geopenbaard wordt. Als u als geadreseerde een reactie wilt sturen aan Marja van Ingen Schenau -Roovers, klik dan in uw mail programma op Beantwoorden (of Reply) en controleer of (XXXXX@XXXX.XXX) als geadresseerde staat!

Ik heb aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rien van Nunen https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I1836248.php.
Volgens zijn dochter is hij geboren in Prinsenbeek.... zie artikel in Leids Dagblad di 26 maart 2019 met verwijzing naar boek Hotel Flora, verkrijgbaar bij Villa Flora in Hillegom en Boekhandel Grimbergen in Lisse

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rien van Nunen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rien van Nunen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rien van Nunen

Rien van Nunen
1912-1975


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Rien van Nunen



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 december 1912 lag tussen 0,5 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 6,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 15 februari » In Amsterdam wordt de Stichting Bouwfonds Handwerkers Vriendenkring opgericht om joodse Amsterdammers betere huisvesting te kunnen bieden.
    • 5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
    • 5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
    • 8 oktober » De Eerste Balkanoorlog breekt uit.
  • De temperatuur op 6 september 1975 lag tussen 5,9 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,8 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Charlie Chaplin wordt geridderd door koningin Elizabeth II van Engeland.
    • 4 maart » De Stichting Nipkow wordt opgericht (zie: Zilveren Nipkowschijf).
    • 12 april » Atleet Henk Kalf wint de eerste editie van de City-Pier-City Loop.
    • 16 april » De Rode Khmer verovert de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh.
    • 14 september » In het Amsterdamse Rijksmuseum kerft een geestelijk gestoorde man met een tafelmes dertien keer in De Nachtwacht.
    • 31 oktober » De single Bohemian Rhapsody van de rockband Queen wordt uitgebracht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Nunen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I1836248.php : benaderd 30 januari 2026), "Rien van Nunen (1912-1975)".