Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Dielis van den Eijnden (1842-1873)

Persoonlijke gegevens Dielis van den Eijnden 


Gezin van Dielis van den Eijnden

Hij is getrouwd met Maria van den Burgt.

Zij zijn getrouwd op 13 januari 1866 te Oirschot, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Willem van den Eijnden  1866-???? 


Notities over Dielis van den Eijnden


Eigenaar van deze stamboom : hieron
M Dielis van den Eijnden
Geboren op 26 april 1842 (dinsdag) - Moergestel
Overleden op 7 april 1873 (maandag) - Tilburg , leeftijd bij overlijden: 30 jaar oud

Ouders

Bernard van den Eijnden 1806

Johanna Habraken

Relaties en kinderen
Gehuwd op 13 januari 1866 (zaterdag), Oirschot, met Maria van der Burgt en hun kinderen
M Willem van den Eijnden 1866 gehuwd op 20 augustus 1890 (woensdag) met Maria Philomena Apollonia de Kroon 1873
M Franciscus van den Eijnden 1869 gehuwd op 22 juli 1910 (vrijdag) met Pieternel Gerdien van Tussenbroek ?1890

Bronnen
Persoon: https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I35428.php https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-noll/I1071483988.php
Geboorte: http://www.regionaalarchieftilburg.nl/zoek-een-persoon/persons/#/deeds/aff39442-3861-11e0-bcd1-8edf61960649?person=69a5010c-386a-11e0-bcd1-8edf61960649

Overzicht van de stamboom

_____| 16_ sosa Joannes (Jan?) van den Eijnden ?1677-1715
_____| 8_ sosa Joannes Jansse van den Eijnden 1710-1792
/ ¯¯¯¯¯| 17_ sosa Helena van Kessel ?1680-?1734
_____| 4_ metselaar Jacob van den Eijnden 1763-1820
/ \ _____| 18_ sosa Arnold Bauwens
/ ¯¯¯¯¯| 9_ sosa Anna (Maria) Aarts Bauwens 1719-1789
/ ¯¯¯¯¯| 19_ sosa Petronilla Petri van de Pas
|2_ Bernard van den Eijnden 1806
| \
| ¯¯¯¯¯| 5_ Hendrica Vervoort
|--1_ Dielis van den Eijnden 1842-1873
|3_ Johanna Habraken

Stamboom Van der Nol(l), Oosterloo, van Spronsen, van der Waart e.d. » Dielis van den Eijnden

Persoonlijke gegevens Dielis van den Eijnden MannelijkScans zoeken, een service van Genealogie Online
Hij is geboren op 26 april 1842 in Moergestel.
Hij is overleden op 7 april 1873 in Tilburg, hij was toen 30 jaar oud.

Aanknopingspunten in andere publicaties
Aanknopingspunten tussen stambomenDeze persoon komt ook voor in de publicatie:
Genealogische gegevens Tilburg/Goirle e.o.
Database Van Broekhoven

Gezin van Dielis van den Eijnden
Hij is getrouwd met Maria van der Burgt op 13 januari 1866 te Oirschot, hij was toen 23 jaar oud.

Kind(eren):

Franciscus van den Eijnden ± 1868-1921 Tree

Database Van Broekhoven » Dielis van den Eijnden

Persoonlijke gegevens Dielis van den Eijnden MannelijkScans zoeken, een service van Genealogie Online
Hij is geboren op 26 april 1842 in Moergestel.
Hij is overleden op 7 april 1873 in Tilburg, hij was toen 30 jaar oud.

Aanknopingspunten in andere publicaties
Aanknopingspunten tussen stambomenDeze persoon komt ook voor in de publicatie:
Genealogische gegevens Tilburg/Goirle e.o.
Stamboom Van der Nol(l), Oosterloo, van Spronsen, van der Waart e.d.

Gezin van Dielis van den Eijnden
Hij is getrouwd met Maria van de Burgt op 13 januari 1866 te Oirschot, hij was toen 23 jaar oud.Bron 1

Kind(eren):

Willem van den Eijnden 1866-???? Tree

Bronnen
0090 ISIS Brabant - http://rijksarchief.colo.bit.nl

Genealogische gegevens Tilburg/Goirle e.o. » Dielis van den Eijnden

Persoonlijke gegevens Dielis van den Eijnden MannelijkScans zoeken, een service van Genealogie Online
Hij is geboren op 26 april 1842 in Moergestel.
Hij is overleden.

Aanknopingspunten in andere publicaties
Aanknopingspunten tussen stambomenDeze persoon komt ook voor in de publicatie:
Database Van Broekhoven
Stamboom Van der Nol(l), Oosterloo, van Spronsen, van der Waart e.d.

Gezin van Dielis van den Eijnden
Hij is getrouwd met Maria van den Burgt op 13 januari 1866 te Oirschot, hij was toen 23 jaar oud.

Kind(eren):

Willem van den Eijnden 1866-???? Tree

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dielis van den Eijnden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dielis van den Eijnden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dielis van den Eijnden


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1842 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1842: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Oprichting in Delft van de Koninklijke Akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kweekelingen voor den handel, de latere Technische Universiteit Delft.
    • 17 april » Bisschopswijding van Joannes Zwijsen, coadjutor van de Apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch, in de Sint-Dionysiuskerk te Tilburg.
    • 25 mei » Christian Doppler houdt in Praag zijn beroemde voordracht: "Über das farbige Licht der Doppelsterne und einige anderer Gesterne des Himmels".
    • 29 augustus » Het Verdrag van Nanking tussen het Verenigd Koninkrijk en het Qingkeizerrijk maakt een einde aan de Eerste Opiumoorlog.
    • 12 september » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname tot Apostolisch vicariaat.
    • 8 oktober » Huwelijk van erfgroothertog Karel Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach en prinses Sophie der Nederlanden in Den Haag.
  • De temperatuur op 13 januari 1866 lag rond de 4,9 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 7 april 1873 lag rond de 7,5 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Eijnden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I15694134.php : benaderd 18 januari 2026), "Dielis van den Eijnden (1842-1873)".