Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Antonius van den Eijnden (1832-1892)

Persoonlijke gegevens Antonius van den Eijnden 


Gezin van Antonius van den Eijnden

Hij is getrouwd met Adriana Maria van Aalst.

Zij zijn getrouwd op 27 januari 1868 te Oud en Nieuw Gastel, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 35 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Antonius van den Eijnden


Eigenaar van deze stamboom : hieron
M metselaar Ant. van den Eijnden
(Antonij van den Eijnden)

Geboren op 8 december 1832 (zaterdag) - Rucphen
Overleden op 10 februari 1892 (woensdag) - Oud Gastel , leeftijd bij overlijden: 59 jaar oud

Ouders

smid J.B.August van den Eijnden 1792-1875
Grof hoefsmid te Zegge

Antonia Adriana Horsten ဠ1870

Relaties en kinderen
Gehuwd op 27 januari 1868 (maandag), Oud Gastel, met Adriana Maria van Aalst ?1834 (zie notitie) en hun kinderen
M metselaar Joh. van den Eijnden 1868 gehuwd op 21 april 1900 (zaterdag) met Johanna Danen ?1876
M Antonius van den Eijnden 1878 gehuwd op 24 juni 1916 (zaterdag) met Adriana Vissenberg

Broers en zusters
M smid Petrus Johannes van den Eijnden ?1818-1875 Gehuwd op 25 januari 1856 (vrijdag), Steenbergen, met Adriana Nijssen
M metselaar Adr. van den Eijnden 1824-1888 Gehuwd op 3 januari 1863 (zaterdag), Steenbergen, met Antonetta van Tilburg
M metselaar Ant. van den Eijnden 1832-1892 Gehuwd op 27 januari 1868 (maandag), Oud Gastel, met Adriana Maria van Aalst ?1834

Notities
Overleden
Antonij , metselaar aangever is zoon Johannis(ook metselaar) en Johannis Franciscus van Aalst koperslager

Aantekeningen
http://gw.geneanet.org/sanne5?lang=nl&pz=petrus+johannes&nz=van+den+eijnde&ocz=0&p=antonius&n=van+den+eijnden&oc=3

Bronnen
Huwelijk: https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/31608307
Gezin: http://westbrabantsarchief.nl/collectie/voorouders/deeds/29552345-e5aa-4547-8bc2-b00618d91aa9?person=152cd7ef-a802-4358-99b4-977c64441903
Overleden: http://westbrabantsarchief.nl/collectie/voorouders/deeds/df5969b8-f8d9-11df-a690-cd95c1e286e2?person=1c08b1fc-f8df-11df-a690-cd95c1e286e2

Overzicht van de stamboom
Stamboom voorouders Stamboom nakomelingen Afdrukbare stambomen
_____| 16_ sosa Joannes (Jan?) van den Eijnden ?1677-1715
_____| 8_ sosa Joannes Jansse van den Eijnden 1710-1792
/ ¯¯¯¯¯| 17_ sosa Helena van Kessel ?1678-?1734
_____| 4_ metselaar Jan van den Eijnden 1746-1811
/ \ _____| 18_ sosa Arnold Bauwens
/ ¯¯¯¯¯| 9_ sosa Anna (Maria) Aarts Bauwens 1719-1789
/ ¯¯¯¯¯| 19_ sosa Petronilla Petri van de Pas
|2_ smid J.B.August van den Eijnden 1792-1875
| \
| \ _____| 10_ Jan Baptist Pernigone
| \ /
| ¯¯¯¯¯| 5_ Anna Maria Pernigone 1751-1811
| \
| ¯¯¯¯¯| 11_ Maria Theresia van Erven
|--1_ metselaar Ant. van den Eijnden 1832-1892
|3_ Antonia Adriana Horsten ဠ1870

BS Huwelijk met Antonius van den Eijnden
Bruidegom
Antonius van den Eijnden
Geboorteplaats
Rucphen, Sprundel en Vorenseinde
Leeftijd
35
Bruid
Adriana Maria van Aalst
Geboorteplaats
Oud- en Nieuw Gastel
Leeftijd
33
Vader van de bruidegom
Jan van den Eijnden
Moeder van de bruidegom
Antonia Horsten
Vader van de bruid
Bruno van Aalst
Moeder van de bruid
Johanna de Groot
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
27-01-1868
Gebeurtenisplaats
Oud en Nieuw Gastel
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Brabants Historisch Informatie Centrum
Plaats instelling
's-Hertogenbosch
Collectiegebied
Noord-Brabant
Archief
50
Registratienummer
2660
Aktenummer
3
Registratiedatum
27-01-1868
Akteplaats
Oud en Nieuw Gastel
Boek
Huwelijksregister Oud en Nieuw Gastel 1868

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonius van den Eijnden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonius van den Eijnden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 december 1832 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
    • 7 mei » Griekenland wordt onafhankelijk van Turkije.
    • 11 juli » Oprichting van de Leopoldsorde, deze onderscheiding wordt in België toegekend voor diensten die aan het vaderland werden bewezen.
    • 2 augustus » Blanken decimeren het aantal indianen tijdens de slag bij Bad Axe River, Wisconsin.
    • 23 november » Stichting van de Congregatie van de Zusters van Liefde van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid door pastoor Joannes Zwijsen in Tilburg.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.
  • De temperatuur op 27 januari 1868 lag rond de 4,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
  • De temperatuur op 10 februari 1892 lag rond de 1,9 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Opening van Ellis Island, de plek waar alle immigranten de Verenigde Staten van Amerika binnenkomen.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Eijnden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I13302732.php : benaderd 19 januari 2026), "Antonius van den Eijnden (1832-1892)".