Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Catharina van den Eijnden (1770-1857)

Persoonlijke gegevens Catharina van den Eijnden 


Gezin van Catharina van den Eijnden

Zij is getrouwd met Henricus Wintermans.

Toestemming voor het huwelijk is 23 januari 1796 verkregen te Eersel, Noord-Brabant, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 7 februari 1796 te Eersel, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.

Zij zijn getrouwd op 7 februari 1796 te Duizel, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Margaretha Wintermans  1803-1870 


Notities over Catharina van den Eijnden


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart)
V Catharina van den Eijnden
Geboren mogelijkerwijze op 23 maart 1770 - Veldhoven
Gedoopt op 23 maart 1770 - Veldhoven
Overleden op 1 april 1857 - Duizel en Steensel , leeftijd bij overlijden: mogelijkerwijze 87 jaar oud
Landbouwster (Duizel) (Weduwe)

Ouders
Cornelis van den Eijnde ?1732
Theodora van den Broek ca 1736

Relaties en kinderen
Gehuwd op 7 februari 1796, Eersel, met Hendrik Wintermans ca 1764-1838 (zie notitie) en hun kinderen
V Theresia Wintermans ?1805
M Joseph Wintermans 1814

Broers en zusters
M Joannes van den Eijnde ?1765
M Michael Henricus van den Eijnde ?1767
V Joanna Maria van den Eijnden ?1772
M Wouter van den Eijnden ?1776-1852
M Leonardus van den Eijnden ?1779

Grootouders langs vaderszijde , ooms en tantes
M Joannes van den Eijnde gehuwd (1718)
V Catharina Rijkers
M Cornelis van den Eijnde ?1732
gehuwd (1764)
6 kinderen

Notities
Aantekeningen
Doopgetuigen: Peter: Joannes van Vlockhoven. Meter: Catharina Elizabeth van den Eijnden.

Aantekeningen
Ondertrouw: Eersel 23-01-1796. Kerkelijk huwelijk: Duizel 07-02-1796.

Bronnen
Doop: DTB Veldhoven inv.nr. 43.2 , folio 23
Huwelijk: zoekjestamboom inv. nr. 13.11 Folio 197v. zoekjestamboom inv. nr. 11.2 Folio 64v
Overlijden: BS zoekjestamboom Akte nr. 3

Overzicht van de stamboom

Joannes van den Eijnde Catharina Rijkers
|
|
|
Cornelis van den Eijnde ?1732 Theodora van den Broek ca 1736
|
|
|
Catharina van den Eijnden ?1770-1857

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina van den Eijnden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Catharina van den Eijnden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina van den Eijnden


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 maart 1770 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: sneeuw zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
    • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
    • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
    • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
    • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
  • De temperatuur op 7 februari 1796 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1796: Bron: Wikipedia
    • 1 maart » In Den Haag komt de eerste democratisch gekozen Nederlandse volksvertegenwoordiging bijeen, de Eerste Nationale Vergadering.
    • 2 maart » Napoleon Bonaparte wordt benoemd tot opperbevelhebber van het Franse leger in Italië.
    • 14 mei » Eerste vaccinaties tegen pokken door Edward Jenner.
    • 1 september » Wet van 5 Fructidor an IV. Opheffing van alle geestelijke instellingen (kloosters, kapittels, enz.) in de Eerste Franse Republiek, inclusief de geannexeerde gebieden (o.a. de Zuidelijke Nederlanden, het Prinsbisdom Luik en Maastricht).
    • 19 september » George Washington houdt zijn afscheidsrede.
    • 11 december » De kloosterlingen van Abdij van Villers worden door Franse troepen verdreven uit hun abdij omdat de abt de zijde koos van keizer Leopold II van het Heilige Roomse Rijk.
  • De temperatuur op 1 april 1857 lag rond de 11,0 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
    • 4 maart » James Buchanan wordt beëdigd als 15e president van de Verenigde Staten
    • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
    • 11 mei » Indiase rebellen veroveren Delhi op de Britten
    • 24 oktober » Oprichting van Sheffield FC, door de FIFA erkend als oudste voetbalclub ter wereld.
    • 30 november » Ignacio Comonfort treedt af als president van Mexico.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Eijnden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I12058908.php : benaderd 17 januari 2026), "Catharina van den Eijnden (1770-1857)".