Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem » Maria Anna van de Mortel (1839-1920)

Persoonlijke gegevens Maria Anna van de Mortel 


Gezin van Maria Anna van de Mortel

Zij is getrouwd met Mathijs van den Eijnden.

Zij zijn getrouwd op 8 januari 1874 te Asten, Noord-Brabant, Nederland, zij was toen 34 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Maria Anna van de Mortel


Eigenaar van deze stamboom : Nico van den BOGAART (nvdbogaart)
V Maria Anna van de Mortel
Johanna Maria

Geboren 14 mei 1839 - Asten
Overleden 24 januari 1920 - Asten, leeftijd bij overlijden: 80 jaar oud
Landbouwster (Asten) (Weduwe)

Ouders
Martinus van de Mortel ?1794-
Maria van Gogh ?1800-

Relaties en kinderen
Gehuwd 8 januari 1874, Asten, met Mathijs van den Eijnden 1838-1891 en hun kinderen
V Johanna van den Eijnden 1875-1875
V Johanna van den Eijnden 1876-1946
M Martinus van den Eijnden 1877-1957
V Huiberdina van den Eijnden 1879-1947
M Johannes van den Eijnden 1880-1881

Broers en zusters
V Wilhelmina van de Mortel 1821-1902
M Hendricus van de Mortel 1822-1822
M Hendricus van de Mortel 1823-1823
V Hendrica van de Mortel 1824-1897
V Francisca van de Mortel 1826-1908
V Maria Joanna van de Mortel 1829-1833
M Joannes van de Mortel 1831-1908
M Marcellus van de Mortel 1834-1914
M Petrus van de Mortel 1836-1867
M Martinus van de Mortel 1838-1838
M Johannes van de Mortel 1841-1876
M Lambertus van de Mortel 1844

Grootouders langs vaderszijde , ooms en tantes
M Hendrik van de Mortel gehuwd (1794)
V Jenneke Berkers
M Martinus van de Mortel ?1794-
gehuwd (1820)
13 kinderen
M Adrianus van de Mortel ?1798
niet gehuwd, zonder afstammelingen
V Joanna Maria van de Mortel ?1801
gehuwd (1833)
3 kinderen
M Francis van den Mortel ?1804-1871
niet gehuwd, zonder afstammelingen
M Francis van de Mortel ?1805-1871
gehuwd (1834)
7 kinderen

Grootouders langs moederszijde, ooms en tantes
M Marcelis Jan van Gogh gehuwd (1790)
V Wilhelmina Slaats ?1767-1805
V Petronella van Gogh ?1790-
niet gehuwd, zonder afstammelingen
V Maria van Gogh ?1800-
gehuwd (1820)
13 kinderen

Bronnen
Geboorte: HIC Helmond BS Geboorte Asten
Huwelijk: HIC Helmond BS Huwelijken Asten aktenr. 1

Overzicht van de stamboom
Stamboom voorouders Stamboom nakomelingen Afdrukbare stambomen
Hendrik van de Mortel Jenneke Berkers Marcelis Jan van Gogh Wilhelmina Slaats ?1767-1805
|
|
|
|
|
|
Martinus van de Mortel ?1794- Maria van Gogh ?1800-
|
|
|
Maria Anna van de Mortel 1839-1920

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Anna van de Mortel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Anna van de Mortel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Anna van de Mortel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 mei 1839 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken regen winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 18 juni » Willem III der Nederlanden trouwt met Sophie van Württemberg.
    • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
    • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.
  • De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
    • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
    • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
    • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
    • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.
  • De temperatuur op 24 januari 1920 lag tussen -0,8 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
    • 15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
    • 28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
    • 2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
    • 8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
    • 11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van de Mortel


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sanne van den Eijnde, "Stamboom van de familie Van den Eijnde(n) uit Gemert en Haarlem", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-den-eijnde/I11785486.php : benaderd 16 januari 2026), "Maria Anna van de Mortel (1839-1920)".