De temperatuur op 19 april 1912 lag tussen 0,6 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
15 februari » In Amsterdam wordt de Stichting Bouwfonds Handwerkers Vriendenkring opgericht om joodse Amsterdammers betere huisvesting te kunnen bieden.
28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
Dag van overlijden 11 mei 1942
De temperatuur op 11 mei 1942 lag tussen 10,4 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlandse handbal, sinds 1926 opererend onder de vleugels van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, komt op eigen benen te staan met de oprichting van het Nederlands Handbal Verbond (NHV).
20 januari » De nazi's beslissen op de Wannseeconferentie over de 'Endlösung der Judenfrage' ('oplossing van het Jodenvraagstuk').
28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
29 april » Grote explosie bij Tessenderlo Chemie in Tessenderlo met 189 doden en enorme vernielingen. De waarschijnlijke oorzaak is de explosie van aangekoekt ammoniumnitraat dat arbeiders met dynamiet wilden laten springen.
17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
3 oktober » Eerste succesvolle lancering van een V2-raket vanaf Peenemünde in Duitsland, de eerste keer dat een door de mens vervaardigd object de ruimte bereikt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Martha van de Pol, "Stamboom van de Pol", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-de-pol/I5232.php : benaderd 6 maart 2026), "Fennetje (2) van den Brink (1912-1942)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.