De temperatuur op 7 maart 1929 lag tussen -1,9 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,2 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 januari » Proclamatie van het koninkrijk van Joegoslavië.
14 februari » In Chicago worden zeven mannen door een rivaliserende bende doodgeschoten tijdens het Valentijnsdag Bloedbad.
1 april » Introductie van de jojo in New York.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
23 juli » Inwijding van de Christus Koning-kathedraal in Reykjavik door kardinaal Willem Marinus van Rossum, prefect van de Propaganda Fide.
26 december » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SC Rheindorf Altach.
Trouwdag 10 november 1954
De temperatuur op 10 november 1954 lag tussen 1,0 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (19%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
14 januari » De Amerikaanse actrice, Marilyn Monroe treedt in het huwelijk met de honkballer Joe DiMaggio.
13 maart » Begin van de Slag bij Dien Bien Phu, die leidt tot de onafhankelijkheid van Indochina.
17 mei » Het Amerikaanse Hooggerechtshof geeft een arrest in de zaak Brown vs. The Board of Education waardoor de Amerikaanse middelbare scholen gedesegregeerd worden.
29 mei » Start van de allereerste Bilderberg-conferentie, die op initiatief van prins Bernhard plaatsvindt in hotel De Bilderberg in de bossen van Oosterbeek bij Arnhem.
27 juni » Operatie PBSUCCESS: Het leger, gesteund door de CIA, werpt de democratisch gekozen regering van Jacobo Arbenz Guzmán van Guatemala omver.
29 september » Het CERN wordt opgericht.
Dag van overlijden 26 juli 2017
De temperatuur op 26 juli 2017 lag tussen 13,8 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 9,3 uur zonneschijn (59%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
13 februari » De Verenigde Staten leggen sancties op aan de Venezolaanse vicepresident Tareck El Aissami. Volgens de Amerikaanse autoriteiten speelt de Syrische Venezolaan een sleutelrol in de internationale drugshandel.
24 maart » Venezuela kampt met een groot medicijntekort en vraagt de Verenigde Naties om hulp bij monde van president Nicolás Maduro.
16 april » Philippe Gilbert wint Nederlands enige wielerklassieker Amstel Gold Race voor de vierde keer in zijn carrière.
21 april » De Nederlandse Sanne van Dijke grijpt de titel bij de EK judo in de klasse tot zeventig kilogram.
1 juli » De 3300 gele praatpalen langs de autosnelwegen in Nederland zijn vanaf vandaag uitgeschakeld. In 1999 kwamen er nog 100.000 meldingen via de palen binnen, maar door de opkomst van de mobiele telefoon zijn ze nu overbodig.
6 september » Aung San Suu Kyi, politiek leider van Myanmar, geeft "nepnieuws" de schuld van het opstoken van de crisis, waarbij nu al 125.000 Rohingya's voor legergeweld naar buurland Bangladesh zijn gevlucht.
Dag van begraven 31 juli 2017
De temperatuur op 31 juli 2017 lag tussen 12,6 °C en 22,8 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,4 uur zonneschijn (41%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
25 maart » Ondanks een demonstratieverbod gaan duizenden betogers in Minsk, Brest, Vitebsk en andere steden in Wit-Rusland de straat op om te protesteren tegen het beleid van de autoritaire president Aleksandr Loekasjenko.
28 mei » Tom Dumoulin wint, als eerste Nederlandse wielrenner in de geschiedenis (bij de mannen), de Ronde van Italië. Na Jan Janssen en Joop Zoetemelk is hij de derde Nederlandse winnaar van een Grote Ronde.
5 augustus » Feyenoord wint de Johan Cruijff Schaal. Bekerwinnaar Vitesse wordt na strafschoppen verslagen. De wedstrijd wordt voor het eerst niet in Amsterdam gespeeld.
6 augustus » Anouk Vetter, de regerend Europees kampioene op de zevenkamp, wint de bronzen medaille bij de WK atletiek 2017 in Londen. Haar eindscore van 6636 punten betekent een verbetering van haar eigen Nederlands record.
1 oktober » Max Verstappen wint de Grand Prix Formule 1 van Maleisië 2017. Het is zijn tweede zege in een Formule 1 race.
8 oktober » Zeilster Marit Bouwmeester wint voor de kust van Barcelona de Europese titel in de Laser radial-klasse.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H. van Dalen, "Stamboom Van Dalen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dalen/I512.php : benaderd 7 maart 2026), "Willem van Dalen (1929-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.