Stamboom Van Baare » Gijsbert van Reede van Amerongen (1585-????)

Persoonlijke gegevens Gijsbert van Reede van Amerongen 


Gezin van Gijsbert van Reede van Amerongen

Hij is getrouwd met Johanna van Wageningen.

Zij zijn getrouwd op 18 november 1607, hij was toen 22 jaar oud.


Notities over Gijsbert van Reede van Amerongen

Gijsbert is de zoon van Frederik van Reede van Amerongen, wel door zijnvader erkend maar niet door huwelijk gewettigd, waarmee hij geen rechten op de de diverse titels kon uitoefenen. Werd op 20 December 1611, nade dood van zijn vader, door zijn halfbroer Godard Heer van Amerongen benoemd tot Drost van Wageningen. Op 25-9-1615 werd Gijsbert van Reede vermeld als gewezen drossaard van Amerongen. uit: inv. nrs 140 uit het archief van de Dorpsgerechten, 1515-1813

14-4-1613 Gijsbert van Reede, drossaard te Amerongen, belooft zijn beide zwagers Jan Lambertsz van Bemmel en Dirck Swart schadeloos te houden voor hun borgtocht door hem gedaan aan handen van Jan van Everdingen tbv Aeltgen van Eck ter somme van 118 gl [140]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gijsbert van Reede van Amerongen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gijsbert van Reede van Amerongen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gijsbert van Reede van Amerongen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1607: Bron: Wikipedia
      • 10 maart » Susenyos verslaat de gecombineerde legers van Yaqob en Abuna Petros II in de veldslag van Gol in Gojjam, waardoor hij keizer van Ethiopië wordt.
      • 25 maart » De Nederlandse vloot van Jacob van Heemskerck vertrekt uit Nederland voor de uiteindelijk succesvolle Zeeslag bij Gibraltar.
      • 25 april » In de Zeeslag bij Gibraltar vernietigt een Nederlandse vloot de Spaanse.
      • 21 december » Pieter Willemszoon Verhoeff, de held van de Slag bij Gibraltar, vertrekt als admiraal van de VOC naar Nederlands-Indië.

    Over de familienaam Van Reede van Amerongen


    De publicatie Stamboom Van Baare is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    van Baare, "Stamboom Van Baare", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-baare/I6344.php : benaderd 15 januari 2026), "Gijsbert van Reede van Amerongen (1585-????)".