De temperatuur op 21 augustus 1931 lag tussen 12,3 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
14 april » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Granada CF.
17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
Trouwdag 16 juli 1956
De temperatuur op 16 juli 1956 lag tussen 12,3 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 14,8 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (22%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
14 maart » Het Nederlands Elftal verslaat in Düsseldorf regerend wereldkampioen West-Duitsland met 1-2. Beide Nederlandse goals worden gemaakt door Abe Lenstra.
14 maart » Johnny Dusbaba, Nederlands voetballer
26 juli » De Egyptische president Nasser nationaliseert het Suezkanaal, dat tot dan toe onder het beheer van Frankrijk en Engeland viel.
13 september » IBM lanceerde de eerste harde schijf voor dataopslag: de RAMAC
23 september » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste officieuze interland. In en tegen West-Duitsland wordt met 2-1 verloren.
31 oktober » Hongaarse Arbeiderspartij wordt ontbonden en vervangen door een nieuwe communistische partij, de Hongaarse Socialistische Arbeiderspartij
Dag van overlijden 31 mei 2016
De temperatuur op 31 mei 2016 lag tussen 13,1 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (41%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
8 mei » PSV wint voor de tweede maal op rij de eredivisie.
13 mei » Bewapende IS-terroristen vallen een café aan in Balad, een stad ten noorden van Bagdad. Op dat moment zit het café vol zat met fans van Real Madrid CF. Zeker 28 mensen komen om en meer dan 45 mensen raken gewond.
12 juni » Zeker 50 mensen komen om bij een schietpartij in een homoclub in Orlando.
13 augustus » De Amerikaanse zwemmer Michael Phelps wint zijn 23ste olympische gouden medaille. Met de estafetteploeg haalt hij goud op de 4x100 meter wisselslag.
23 oktober » Ruim vier jaar na hun ontvoering door Somalische piraten worden 26 Aziatische bemanningsleden van een Taiwanese vissersboot vrijgelaten.
18 november » Op de spoorlijn van Groningen naar Roodeschool gebeurt voor de derde keer in korte tijd een ongeluk. Dit keer komt er een trein in botsing met een tankauto met melk nabij Winsum. Er zijn 18 gewonden.
Dag van crematie 7 juni 2016
De temperatuur op 7 juni 2016 lag tussen 15,3 °C en 26,5 °C en was gemiddeld 20,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,1 uur zonneschijn (49%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
30 januari » Angelique Kerber wint de Australian Open. De 28-jarige tennisster verraste in de finale Serena Williams, de nummer een van de wereld. Kerber speelde haar eerste Grand Slam finale ooit.
6 juni » De Britse regering waarschuwt voor aanslagen op buitenlanders in Zuid-Afrika.
23 juni » De Britten spreken zich in een referendum bij meerderheid van stemmen (51,9%) uit voor het beëindigen van het lidmaatschap van de Europese Unie.
8 juli » In Dallas wordt geschoten bij een protest tegen politiegeweld. Vijf politiemensen komen om het leven; twaalf mensen raken gewond.
12 augustus » Zestien jaar na zijn overwinning op de Olympische Zomerspelen in Sydney wint de Amerikaanse zwemmer Anthony Ervin opnieuw goud op de 50 meter vrije slag.
8 oktober » In Japan barst de vulkaan Aso uit. De regering waarschuwt onder andere voor asregen in de omgeving.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerard van Aalst, "Stamboom Van Aalst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-aalst/I0015.php : benaderd 1 februari 2026), "Gerardus Petrus "Gerard" Van Aalst (1931-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.