8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
Trouwdag 13 mei 1908
De temperatuur op 13 mei 1908 lag tussen 5,7 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
29 juni » Oprichting van de Congregatie voor de Sacramenten van de Romeinse Curie door Paus Pius X.
30 juni » In Toengoeska (nu Kraj Krasnojarsk) in Siberië vindt een ongekend krachtige explosie plaats, waarvan de oorzaak nooit is opgehelderd.
19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
Dag van overlijden 30 januari 1943
De temperatuur op 30 januari 1943 lag tussen 4,4 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 4,7 mm neerslag gedurende 5,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
2 februari » Het Duitse leger verliest de Slag om Stalingrad van het Rode Leger. Dit is een van de keerpunten van de Tweede Wereldoorlog.
14 februari » Operatie Brandy - nachtelijke Britse commando-operatie tijdens de Tweede Wereldoorlog op Florø, een havenplaats aan de westkust van Noorwegen.
24 maart » Vrijwel alle Nederlandse artsen maken het woordje 'arts' op hun naamborden onleesbaar om geen lid te hoeven worden van de door de Duitsers ingestelde 'Artsenkamer'.
31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
24 augustus » Einde van de Conferentie van Quebec.
7 oktober » Japan executeert 100 Amerikaanse gevangenen op Wake.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: L. Uriot, "Stamboom Uriot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-uriot/I421.php : benaderd 16 maart 2026), "Joseph Busnach (1889-1943)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.