Stamboom Uiterwijk » Reijntien van der Veen (1759-1822)

Persoonlijke gegevens Reijntien van der Veen 


Gezin van Reijntien van der Veen

Zij is getrouwd met Harm Filips Schuuring.

Zij zijn getrouwd op 16 februari 1783 te Zwartsluis, Overijssel, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Reijntien van der Veen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Reijntien van der Veen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Reijntien van der Veen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Reijntien van der Veen



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Dopen Zwartsluis 1759

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 januari 1759 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1759: Bron: Wikipedia
      • 15 januari » Opening van het British Museum.
      • 13 september » Slag om Quebec: De Engelsen veroveren de vestingstad Quebec op de Fransen in de Franse en Indiaanse Oorlog.
      • 24 september » Paus Clemens XIII creëert 22 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli.
    • De temperatuur op 28 januari 1759 lag rond de -1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: dampig. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1759: Bron: Wikipedia
      • 15 januari » Opening van het British Museum.
      • 13 september » Slag om Quebec: De Engelsen veroveren de vestingstad Quebec op de Fransen in de Franse en Indiaanse Oorlog.
      • 24 september » Paus Clemens XIII creëert 22 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli.
    • De temperatuur op 16 februari 1783 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
      • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
      • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
      • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
      • 21 november » In Frankrijk vindt de eerste bemande luchtballonvaart plaats .
      • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.
    • De temperatuur op 8 januari 1822 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1822: Bron: Wikipedia
      • 9 juni » Octrooi wordt toegekend aan Charles Graham voor het kunstgebit.
      • 14 juni » Charles Babbage presenteert zijn ontwerp voor een automatische rekenmachine.
      • 7 september » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk
      • 27 september » Jean-François Champollion kondigt aan dat hij de Steen van Rosetta heeft ontcijferd.
      • 12 oktober » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk.
      • 1 december » Dom Pedro wordt gekroond tot keizer van Brazilië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Veen


    De publicatie Stamboom Uiterwijk is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    A. Uiterwijk, "Stamboom Uiterwijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-uiterwijk/I1655.php : benaderd 3 januari 2026), "Reijntien van der Veen (1759-1822)".