De temperatuur op 2 februari 1913 lag tussen 0,2 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 10,9 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
23 september » Roland Garros vliegt als eerste over de Middellandse Zee van Europa naar Noord-Afrika.
7 oktober » Henry Ford introduceert de lopende band.
Trouwdag 19 december 1946
De temperatuur op 19 december 1946 lag tussen -10,7 °C en -2,8 °C en was gemiddeld -6,2 °C. Er was 0,6 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
9 februari » De Partij van de Arbeid wordt opgericht.
4 maart » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Erzgebirge Aue.
26 juni » In Harkema wordt de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Harkemase Boys opgericht.
3 juli » In Nederland wordt het eerste kabinet-Beel beëdigd, de eerste normale naoorlogse regering na het 'noodkabinet' Schermerhorn-Drees.
4 juli » De Filipijnen worden onafhankelijk van de Verenigde Staten
24 oktober » De eerste Kronkel verschijnt, het dagelijkse cursiefje van Simon Carmiggelt in Het Parool.
Dag van overlijden 9 januari 1992
De temperatuur op 9 januari 1992 lag tussen 3,5 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 7,1 mm neerslag gedurende 8,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
16 februari » Zeker dertig mensen worden gedood en meer dan honderd raken gewond, als soldaten het vuur openen op een door priesters geleide vredesmars in de Zaïrese hoofdstad Kinshasa.
22 april » 206 mensen verliezen het leven bij twee explosies in Guadalajara, Mexico.
21 juli » Start van de jaarlijkse uitreiking van de Prijs voor de Democratie in Gent, België.
25 september » Bengaalse ordetroepen openen in het zuidoosten van Bangladesh het vuur op Birmese moslimvluchtelingen die ageren tegen gedwongen repatriëring. Zeker vijf betogers worden gedood.
28 september » Een Airbus A300 stort neer bij Kathmandu (Nepal). Alle 167 inzittenden, onder wie 14 Nederlanders, komen om het leven. Het was een vlucht van Pakistan International Airlines en was opgestegen vanuit Karachi.
16 december » Veiligheidstroepen in Colombia doden vijftien guerrillastrijders in gevechten met de linkse verzetsbewegingen ELN en FARC. De confrontaties volgen op een golf van bomaanslagen, waarbij tientallen gewonden vielen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H.O. van Noggeren, "Stamboom Uilke Ottes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-uilke-ottes/I8511.php : benaderd 21 januari 2026), "Bauke Simkes Fijlstra (1913-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.