12 maart » De Nederlandsche Cocaïnefabriek wordt opgericht (beginjaren '70 overgenomen door AkzoNobel).
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
31 oktober » Officiële oprichtingsdatum van de voetbalafdeling van omnisportclub AA La Gantoise, het huidige KAA Gent.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
16 december » Frankrijk en Italië sluiten een geheim verdrag om de invloedssfeer van beide landen in Noord-Afrika te verdelen.
16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
Trouwdag 18 april 1928
De temperatuur op 18 april 1928 lag tussen -1,0 °C en 6,5 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 4,1 mm neerslag. Er was 4,9 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
28 februari » Totstandkoming eerste radiotelefonische verbinding tussen Nederland en Nederlands-Indië via Radio Kootwijk
7 juni » Karel Dubois, een kanunnik uit Roeselare, sticht de KSA als onderdeel van de Katholieke Actie (KA) en vervanger van de AKVS.
28 juli » Prins Hendrik opent de Olympische Spelen in Amsterdam.
11 augustus » Marie Braun wint tijdens de Olympische Spelen van Amsterdam goud op de 100 meter rugslag. Ook ruiter Charles Pahud de Mortanges, de ruiterequipe en bokser Bep van Klaveren winnen goud.
19 september » Steamboat Willie van Walt Disney, de eerste tekenfilm met geluid, wordt vertoond met daarin voor het eerst Mickey Mouse.
22 november » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Be Quick '28 uit Zwolle.
Dag van overlijden 17 september 1935
De temperatuur op 17 september 1935 lag tussen 11,0 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 11,3 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Bruno Hauptmann, die ervan verdacht wordt de tweejarige zoon van luchtvaartpionier Charles Lindbergh te hebben gekidnapt en vermoord, staat terecht. Later wordt hij schuldig bevonden en geëxecuteerd.
11 januari » Amelia Earhart vliegt als eerste solo over de Grote Oceaan.
2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
16 juli » Ingebruikname van de eerste parkeermeters in de Verenigde Staten.
15 september » In Duitsland worden de Neurenberger wetten ingevoerd door de nazi's.
6 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo 2 de Mayo.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H.O. van Noggeren, "Stamboom Uilke Ottes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-uilke-ottes/I515537.php : benaderd 18 februari 2026), "Otte Bokkes Klijnstra (1900-1935)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.