Stamboom Trox » Lijsbert Pieters Schonger (1742-1811)

Persoonlijke gegevens Lijsbert Pieters Schonger 

  • Zij is geboren september 1742 in Pingjum, Friesland, Nederland.
  • Ze werd gedoopt op 23 september 1742 in Pingjum, Friesland, Nederland.
  • Zij is overleden op 30 juni 1811 in Pingjum, Friesland, Nederland, zij was toen 68 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 maart 2019.

Gezin van Lijsbert Pieters Schonger

Zij is getrouwd met Oeds Obbes Bangma.

Zij zijn getrouwd op 26 maart 1775 te Pingjum, Friesland, Nederland, zij was toen 32 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Dieuwke Oedzes Bangma  1776-± 1780
  2. Obbe Oedzes Bangma  1778-1830
  3. Douwe Oedzes Bangma  1783-1832 
  4. Jan Oedses Bangma  1786-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lijsbert Pieters Schonger?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Lijsbert Pieters Schonger

Lijsbert Pieters Schonger
1742-1811

1775

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 maart 1775 lag rond de 6,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: hagel sneeuw bui. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van de opera La finta giardiniera van Wolfgang Amadeus Mozart in München.
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
    • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
    • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.
  • De temperatuur op 30 juni 1811 lag rond de 21,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
    • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
    • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
    • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
    • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schonger

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schonger.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schonger.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schonger (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Trox is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Trox, "Stamboom Trox", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-trox/I4250.php : benaderd 30 december 2025), "Lijsbert Pieters Schonger (1742-1811)".